Zavrieť

Porady

Odvody z DoVP a TPP

Ahojte, prosím o radu. Ak zamestnanec pracoval do 7.9.2007 na základe DoVP za čo mu bola vyplatená odmena a od 10.9.2007 má prac. zmluvu, za čo mu je vyplatená mzda, počítajú sa odvody aj z DoVP aj zo mzdy? Podľa mňa áno, ale softvér mi vypočítal iba odvody zo mzdy a z DoVP nie. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Mali by ste mu robiť 2 výplatné pásky, lebo uvedený zamestnanec aj na tlačive do Soc.poisťovne by sa mal objaviť v 2 riadkoch

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Za predpokladu, že v SW nahadzuješ DOVP za obdobie 1.9.-7.9.2007 a súbežne mzdu za 10.9.-30.9. by mali byť odvody takéto:
    z DOVP - zamestnanec = O, zamestnávateľ = 0,8+0,25%
    zo mzdy - zamestnanec aj zamestnávateľ = všetky odvody do ZP aj SP.
    Pre účely dane oba príjmy vchádzajú do jedného základu dane.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Andyke Pozri príspevok
    Mali by ste mu robiť 2 výplatné pásky, lebo uvedený zamestnanec aj na tlačive do Soc.poisťovne by sa mal objaviť v 2 riadkoch
    Myslím, že toto je vec SW, ale otázka bola na výpočet odvodov.

    Bodena je offline (nepripojený) Bodena

    Bodena
    2 výplatné pásky má urobené, ale pri výpočte odvodov do SP softvér vypočítal odvody iba zo mzdy a z DoVP nie, (zrejme kvôli rovnakému rodnému číslu), tak som si nebola istá, či je to správne a teraz neviem čo s tým.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Podľa mňa to vypočítal dobre, (treba skontrolovať, či napočítal "za zamestnávateľa" odvod do SP. Neviem, aký máš SW, ale ja keď zadávam súbeh príjmov u toho istého zamestnanca, napr. tú odmenu z dohody nahadzujem nejakým kódom a v parametroch mám nadstavené, aké odvody chcem z tej dohody, resp. iného príjmu popri mzde.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Chcem sa spytat na jeden problem ohladom PP, DOVP a odvodov, tak to dam do tejto temy, nechcem vytvarat novu.

    Znama ukoncuje pracovny pomer k 14.11.2007, pretoze si nasla lepsie miesto, ale novu pracu bude vykonavat od 15.11.2007 do 31.12.2007 na dohodu a az od 1.1.2008 dostane zmluvu. Moja otazka: za obdobie od 15.11 do 31.12. si musi sama platit socialne a zdravotne poistenie?
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.