Zavrieť

Porady

mzda

Prosím o pomoc vypočítať hrubú mzdu ak čistá je 15000,-SkPribližne a ak sa dá aj konkrétne odvody.Stály zamestnanec bezdetný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Hrubá mzda: 19229 Sk
    Odvody:2580 Sk (ZP - 770, NP - 270, SP - 770, IP - 577, PvN - 193)
    Daň:1649 Sk
    Čistá mzda: 15000 Sk

    plus

    odvody zamestnávateľa

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    No ja to robím tak, že si určím približne hrubú mzdu a strafiam sa, pridávam a uberám, podľa toho ako sa mi to hodí po vyrátaní k čistej mzde. V tomto prípade: HM= 19 250,- Sk mínus odvody 13,4% z HM je 2 580,- Sk (ZP 4%, nemocenské 1,4%, starobné 4%, invalidné 3%, v nezamest. 1%), výsledkom je 16 670,- Sk čiastkový základ dane (ČZD). Z tejto sumy odrátame nezdaniteľnú časť na daňovníka, čo je pre rok 2007 7 968,- Sk, výsledok je 8 702,- Sk základ dane. Zo základu dane vyrátaš preddavok 19%, čo je 1 653,- Sk. Čistú mzdu dostaneš ak z hrubej mzdy 19 250,- Sk odrátaš tie odvody 13,4% 2 580,- Sk a preddavok na daň 19% 1 653,- Sk. Čistá mzda vyšla 15 017,- Sk.

    Neviem, či to pomohlo, ale dúfam, že áno.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    sisulasisa Pozri príspevok
    Prosím o pomoc vypočítať hrubú mzdu ak čistá je 15000,-SkPribližne a ak sa dá aj konkrétne odvody.Stály zamestnanec bezdetný.
    Priložím ti tabuľku, ktorú som raz dostala mailom. Nie je to môj výpočet, ale sedí.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    endrju Pozri príspevok
    Nestíham sa čudovať, ako pravidelne sa tu objavuje dosť na hlavu postavená otázka výpočtu hrubej mzdy podľa očakávanej čistej mzdy.
    Avšak ešte viac sa nestíham čudovať, ako sa v "návode" na výpočet hrubej mzdy odvodenej z čistej mzdy pravidelne objavuje aj nezdaniteľná čiastka.

    Byť v pozícii zamestnanca, ktorý má dohodnutú so zamestnávateľom čistú mzdu namiesto hrubej, vyhlásenie na uplatnenie rôznych daňových úľav (najmä nezdaniteľná časť na daňovníka) by som u zamestnávateľa nepodpisoval a radšej by som si spracoval daňové priznanie sám. Myslím si, že rozdiel by stál za to.
    Podľa mojích skúseností je pre niektoré kategórie zamestnancov debata o mzde v "čistom" zrozumiteľnejšia. Ide len o orientačné hodnoty, upresní a poradí mzdárka, ktorá môže vypočítavať mzdy externe a nie je vo firme. Predpokladám, že otázku nepoložila mzdárka - tá by to vedela presne.
    Neide p pozíciu zamestnanca, ktorý má dohodnutú so zamestnávateľom čistú mzdu namiesto hrubej.
    Naposledy upravil Maňaska : 16.10.07 at 12:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.