Zavrieť

Porady

vyúčtovanie výdvkov platených platobnou kartou zamestnanca

Dobrý deň, veľmi pekne by som chcela požiadať o radu. Firma sa rozhodla , že svojmu zamestnancovi na úhradu všetkých výdavkov (služobné cesty, poštovné, drobné nákupy, atď) pošle z firemného účtu na jeho súkromný účet stálu zálohu. Stretol sa už niekto s takýmto nie práve najšťastnejším riešením? Resp. je to vôbec možné? Akým spôsobom sa to dá vyúčtovať. Zamestnancovi s tým môžu vzniknúť dodatočné náklady, napr. pri výbere hotovosti v zahraničí, kde si banka účtuje poplatok za výber. Čo s tým? Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    dzubova Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi pekne by som chcela požiadať o radu. Firma sa rozhodla , že svojmu zamestnancovi na úhradu všetkých výdavkov (služobné cesty, poštovné, drobné nákupy, atď) pošle z firemného účtu na jeho súkromný účet stálu zálohu. Stretol sa už niekto s takýmto nie práve najšťastnejším riešením? Resp. je to vôbec možné? Akým spôsobom sa to dá vyúčtovať. Zamestnancovi s tým môžu vzniknúť dodatočné náklady, napr. pri výbere hotovosti v zahraničí, kde si banka účtuje poplatok za výber. Čo s tým? Ďakujem za všetky rady.
    Je to normálna záloha, ktorú treba vyúčtovať. Musí predložiť doklady, ktoré sa skontrolujú, spočítajú a suma sa mu pošle opäť na účet.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    čo sa tyka zalohy formou prevodu na učet, je to v pohode.
    Preplatenie pripadnych dodatočnych nakladov by som upravil povedzme v smernici o pracovnych cestach (ak taku mate),
    Vypis z BU, kde by bolo jasne, že počas pracovnej cesty vyberal peniaze z bankomatu v zahraniči (doma) a dany vyber bol zaťaženy poplatkami, je dostatočnym dokladom, a priložil by som to k vydavkom na pracovnu cestu tak ako všetky jeho opravnene vydavky počas pracovnej cesty.

    vyúčtovanie výdvkov platených platobnou kartou zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.