Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň,
má zamestnanec právo dať zamestnávateľovi okamžitú výpoveď, ak mu zamestnávateľ odmieta dávať príspevok na stravné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gumimaci je offline (nepripojený) gumimaci

    gumimaci
    Zamestnávateľ, neprispieva svojim zamestnancom, ktorých má zamestnaných na plný prac. úväzok ( 8hod.) denne, ani nijak nezabezpečuje stravu. Ako to s ním majú zamestnanci riešiť?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    gumimaci Pozri príspevok
    Zamestnávateľ, neprispieva svojim zamestnancom, ktorých má zamestnaných na plný prac. úväzok ( 8hod.) denne, ani nijak nezabezpečuje stravu. Ako to s ním majú zamestnanci riešiť?

    Zaklopať mu na dvere a ukázať v zákonníku čierne na bielom

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nemenovaná firma na základe takéhoto podnetu zo strany zamestnanca kontrolu z inšpektorátu mala - a tú potom nezaujímalo iba stravovanie, prelustrovali podklady k výplatám, výplatné pásky, zmluvy (vrátane výšky mzdy podľa oprávneného nároku), dohody...kadečo. Zážitok pre zamestnávateľa, na ktorý nezabudne

    gumimaci je offline (nepripojený) gumimaci

    gumimaci
    Díky za rady . Uvidíme či ďalšie upozornenie na neho zaberie, alebo nie. Ak nie, IP bude asi naozaj posledná možnosť

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    prosím Vás o radu:
    Zamestnankyňa bola práceneschopná rok. Po posudkovej komisii jej bol priznaný invalidný dôchodok do 60%. Čakala som, že dá výpoveď, nakoľko sa jej fakt pracovať nechce.Má pracovné zaradenie ako krajčírka- dohľad v chránenej dielní. Počas jej neprítomnosti som zistila, že ju vlastne ani nepotrebujem a pracovník dielne ju úplne nahradí. Táto zamestnankyňa má len 20 hodinový kurz /poriadaný v minulosti úradom práce/ a inak je vyučená servírka. Aké možnosti výpovede mám? Len z organizačných dôvodov?Potrebujem následne aj súhlas úradu práce s výpoveďou, ak je to vlastne už invalid?
    No a ak jej dám výpoveď tak jej budem hneď musieť vyplatiť aj 3 mesačné odchodné, alebo len ak by mala nad 70% pokles schopnosti a aj odstupné 3 mesačné nakoľko pracuje viac ako 5 rokov vo firme. Ďakujem všetkým ktorí poradia...

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ak jej dáš výpoveď podľa § 63 ods.1 písm a-c , musíš jej vyplatiť odstupné.
    Odchodné by si vyplatila len v prípade prvého odchodu do starobného, predšasného starobnoho alebo invalidný dôchodok (nad 70%). To znamená, že zamestnanie skončilo až po po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok alebo starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %.invalidného dôchodku .
    viď link : http://www.porada.sk/t36040-narok-na-odchodne.html

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Okrem §63 nemám inú možnosť? Aj túto mám obmedzenú vzhľadom na to, že mi doniesla papier o poklese schopnosti na 60%, čiže najpr musím žiadať podľa § 66ZP o súhlas Úrad práce že s ňou chcem rozviazať pracovný pomer z organizačných dôvodov, lebo sa jej ruší napr. pracovné miesto.
    Nedostatočným vzdelaním zrejme tiež nevyhrám, keď má len 20 hod. kurz a ten bol poriadaný úradom práce pre nezamestnaných. Robí viac ako 5 rokov, vtedy stačil aj kurz, ale teraz nestačí. S tým by som ju diskriminovala, však?

    PS: Ide mi hlavne o to, že daná pracovníčka vytvárala zlú atmosféru - pracovnú a vlastne jej neprítomnosťou sa to fakt zlepšilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.