Zavrieť

Porady

Uctovanie o vyrobkoch, tovaroch - kedy prijat na sklad?

Prosim o usmernenie, nakolko mi tato problematika nie je uplne jasna ani po precitani prispevkov, Cenigovej a ani konzultacii s inymi uctovnikmi:

zasoby uctujem sposobom B

nakup kalendarov, predaj bez dotlace loga
504/321
311/604
treba ich prijat na sklad?

nakup kalendarov u dodavatela A, vyroba osvitov u dodavatela B, potlac kalendarov dodavatel C, spracovanie grafickych podkladov odberatelom
504/321 (A)
501/321 (B)
518/321 (C)
311/601

nakup kalendarov u dodavatela A, vyroba osvitov u dodavatela B, potlac kalendarov dodavatel C, spracovanie grafickych podkladov nasou firmou (D)
504/321 (A)
501/321 (B)
518/321 (C)
504/621 (D) - interny doklad
311/601

tlac napr. vizitiek u dodavatela (A), spracovanie grafickych podkladov odberateľom
504/321 (A)
311/604
treba prijat na sklad?

tlac napr. vizitiek u dodavatela (A), spracovanie grafickych podkladov nasou firmou (B)
50?/321 (A)
50?/621 (B) - interny doklad
311/60?
ide o tovar alebo vyrobok? treba prijat na sklad?

nakup papiera u dodavatela (A), tlac napr. vizitiek u dodavatela (B), spracovanie grafickych podkladov nasou firmou (C)
501/321 (A)
518/321 (B)
501/621 (C) - interny doklad
311/601
treba prijat na sklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mám problém v Tvojom prípade vôbec zadefinovať v zmysle príslušných predpisov, o akú Tvoju činnosť sa jedná. Celkom určite pre mňa osobne nevychádza zo zadania, že by sa jednalo o výrobky /predmety vlastnej výroby/prípadne o tovar/všetko, čo účtovná jednotka nakupuje za účelom predaja v nezmenenom stave/, ža na prvý prípad- kalendáre, ktoré si určila správne a samozrejme pri spôsobe účtovania B neprijímaš na sklad. Takže si musíš naštudovať práve rozdiel medzi účtovaním A/na sklad/, B/do spotreby až do inventarizácie na konci roka/.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Ide o uctovanie v reklamnej agenture. Napr. pri tych kalendaroch, kde sa pridava potlac. Da sa povedat, ze firma nakupi polotovar (ale iba vylucne na zaklade objednavky, nenakupuje sa do zasoby), ktory potlaci a tak dostane finalny vyrobok, ktory dalej predava. Teda neviem, ci kalendare su v tomto pripade materialom alebo ??? a ked ich potlacene predam, su tovarom alebo vyrobkom???

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pri spôsobe B určite nemusíš dávať na sklad (až na koniec roka). Tiež by som to predával cez 601

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Aj pri spôsobe B účtovania zásob platí, že zásoby sa musia evidovať na skladových kartách. V tvojom prípade by to bol sklad tovaru pokiaľ sa kalendáre kúpia a ďalej predajú bez zmeny na nich samotných. Pri kalendároch kde sa isté zásahy robia dodávateľsky alebo vlastnou činnosťou by som ich evidovala cez sklad výrobkov. Pri spôsobe B sa o pohybe zásob na účtoch 132, 123 neúčtuje ale na skladových kartách áno.

    Uctovanie o vyrobkoch, tovaroch - kedy prijat na sklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.