Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie poistného - študent

Chcem sa opýtať, či študent VŠ, ktorý počas leta pracoval na pracovnú zmluvu, má nárok na vrátenie preddavkov odvedených do zdravotnej poisťovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zjednodušene - ak jeho príjem zo zamestnania + z prípadných dohôd, autorského a pod. bude v úhrne za rok nižší ako 45600, môže si urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a v ňom mu zaplatené poistné vyjde ako preplatok.

    Lucka86 je offline (nepripojený) Lucka86

    Lucka86
    O to som sa aj snažila. U mojho zamestnávateľa som si vyžiadala potvrdenie o príjme pre účely zúčtovania a šla som s tým do poisťovne. Tam mi povedali, že preplatok mám vo výške 1 Sk. Pritom úhrn všetkých zaplatených preddavkov za rok 2006 je rovný 1172 Sk.

    Ako teda dosiahnem, aby mi tie zaplatené preddavky vrátili?

    Lucka86 je offline (nepripojený) Lucka86

    Lucka86
    V ktorom zákone a akom paragrafe sa spomína, že študent má nárok na vrátenie preddavkov, ak jeho ročný príjem nepresiahne sumu 45600?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak išlo o rok 2006, vtedy bola hranica 41400 Sk. Ak chceš vrátiť predavky, musíš si urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.

    Ročné zúčtovanie poistného - študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.