Zavrieť

Porady

správne vypisovanie dokladov

Ahojte poráďáci,

viete mi poradiť, ako správne vypisovať doklady PPD, VPD... Existujú na to nejaké vzory? Ja som sa napr. stretla s rôznym spôsobom vypisovania.
Napr. PPD obsahuje: cena bez DPH, DPH, oslobodenie od DPH a celková suma.

Napr. Preddavok na SC som videla:
- cena bez DPH,
u iného celková suma

Je to jedno? Do oslobodené od DPH by som napr. dala poštovné.

Môžete mi poradiť, ako vy "zápasíte" s dokladmi?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ežor je offline (nepripojený) Ežor

    Ežor
    PD sú aj pre neplatcov DPH, aj pre platcov DPH. My sme tiež platcovia DPH, ale ak potrebujem vystaviť doklad bez DPH, tak to robím takto:
    Cena bez DPH: 1000,-
    DPH: 0%
    Celková cena:1000,-

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Otázka: Aký význam má rozpísanie DPH na PPD resp. VPD ?
    Odpoveď: Žiadny
    Zdôvodnenie: PPD a VPD slúži na podchytenie pohybov v pokladničnej knihe, t.j. úhrad v hotovosti.

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    to znamená, že je úplne jedno, do ktorej kolónky to vpíšem? Ak som neplatca DPH. píšem celkovú sumu, alebo cena bez DPH (ako mi lepšie vyhovuje) + vôbec sa nemusím zaoberať tým, či je predmet dokladu oslobodený od dane alebo nie?

    kolónku "oslobodené od dane" vôbec nepoužívate?

    Ďakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak nie si platiteľ DPH tak údaje ako cena bez DPH a DPH si ani nevšímaj to sú údaje pre platiteľov DPH. Pre Teba je dôležitá cena celkom.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mary1, smiem sa tíško spýtať , ako získať miesto učiteľa ekonomických predmetov (viď Tvoj profil) bez preukázania ovládania problematiky, obsiahnutej v zákonoch , metodikách či predpisoch súvisiacich, budúcemu zamestnávateľovi - všeobecne povedané vzdelávaciemu inštitútu ?

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    mary1 Pozri príspevok
    to znamená, že je úplne jedno, do ktorej kolónky to vpíšem? Ak som neplatca DPH. píšem celkovú sumu, alebo cena bez DPH (ako mi lepšie vyhovuje) + vôbec sa nemusím zaoberať tým, či je predmet dokladu oslobodený od dane alebo nie?

    kolónku "oslobodené od dane" vôbec nepoužívate?

    Ďakujem.
    Ahoj, ak nie si platiteľ DPH, používaj VPD a PPD, ktoré sú určené pre neplatiteľa dane z pridanej hodnoty účtujuceho v jednoduchom účtovníctve. V obchode si pýtaj: IGAZ 193 (PPD) a IGAZ 194 (VPD) - odpadne ti tento problém, veľa šťastia...

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    Ahoj Paula,
    neviem, či niekto aktualizuje pravidelne svoj profil. Ja som nemala spotrebu zaoberať sa mojim profilom a pravdou je, že tomu neprikladám ani dôležitosť. Obrátila som sa na Poradu, pretože v praxi naozaj existuje nejednotnosť a chcela som poznať Váš názor. Neviem, prečo v tom hľadáš niečo negatívne. Prajem Ti príjemný deň a skús na svet pozerať pozitívnejšie.
    Naposledy upravil mary1 : 22.10.07 at 09:24

    správne vypisovanie dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.