Zavrieť

Porady

Ubytovanie zaplatené za SZČO

Ahojte Poraďáci,
SZČO získal väčšiu zákazku. Prácu vykonával sám a na výkon časti práce si objednal iné SZČO, ktoré mu svoju prácu faktúrovali. Do účtovníctva /JÚ/ doložil doklad-faktúru o ubytovaní, ktorý bol vyhotovený na jeho meno. T.j. on zaplatil ubytovanie za týchto "objednaných" ľudí. Teraz nad tým sedím a zúfalo zízam, čo s tým a ako to dostať do účtovníctva. Je to vôbec daňovo uznateľné? A ešte je k tomu aj platiteľ DPH. Ak je to možné uznať ako daňový náklad+nárok na odpočet DPH ako postupovať? Treba to dotyčným rozfaktúrovať, alebo by mali doložiť faktúru, v ktorej znížia faktúrovanú sumu o ubytovanie alebo sa to dá "ošetriť" nejakou zmluvou alebo dohodou, že on ubytovanie zabezpečí? Budem vďačná za Váš názor...ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anraan je offline (nepripojený) Anraan

    Anraan
    Ešte sa spýtam, teraz sa vyjadril tak, že on im to ubytko zabezpečil a zaplatil, lebo takú mali dohodu, že tento náklad bude znášať on. Ale je to vôbec pre neho daňový náklad a má vôbec nárok na odpočet dph aj v takomto prípade? Aký je Váš názor, prosím? Ďakujem. Anraan

    Anraan je offline (nepripojený) Anraan

    Anraan
    Nikto mi neviete poradiť, prosím? Potrebujem to vyriešiť a nieviem ako na to! Zachránte ma niekto!!!!

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak im to bude následne prefakturované,tak môžeš odpočítať DPH,ale ak to nebude,tak v takom prípade to bude znášať ako VNZD bez nároku na odpočet.AK by sa jednalo o jeho zamestnancov bol by to VOZD,ale tu sa jedná o SZČO.

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Anraan Pozri príspevok
    Nikto mi neviete poradiť, prosím? Potrebujem to vyriešiť a nieviem ako na to! Zachránte ma niekto!!!!
    Toto sú typické úskalia hybridu SZČO alias zamestnanca... Podľa mňa je jeho výdavok ovplyvňujúci ZD len pomerná časť vzťahujúca sa na jeho osobu... Tieto problémy sú napr. aj pri nákupe ochranných pracovných prostriedkov a pod.

    Ubytovanie zaplatené za SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.