Zavrieť

Porady

Účtovanie blokov zo služobných ciest ???

Zamestanci predložili bloky zo služ. ciest. Pokiaľ ide o bloky na PHM, tie zaúčtujem a uplatním DPH, pretože používajú firemné vozidlo.
Mám problém s ostatnými výdavkymi.

1. Parkovné. Môže zaúčtovať do nákladov a uplatniť DPH ? Aký je tam predpis, ide o ostatné služby ?

2. Nákupy minerálky. Je možné v rámci zabezpečenia pitného režimu na služ. ceste uplatniť do nákladov. Ako je to v tomto prípade s DPH ?

Nejde o veľké množstvo blokov, len neviem, ako ich zaúčtovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    EkoMax Pozri príspevok
    Zamestanci predložili bloky zo služ. ciest. Pokiaľ ide o bloky na PHM, tie zaúčtujem a uplatním DPH, pretože používajú firemné vozidlo.
    Mám problém s ostatnými výdavkymi.

    1. Parkovné. Môže zaúčtovať do nákladov a uplatniť DPH ? Aký je tam predpis, ide o ostatné služby ?

    2. Nákupy minerálky. Je možné v rámci zabezpečenia pitného režimu na služ. ceste uplatniť do nákladov. Ako je to v tomto prípade s DPH ?

    Nejde o veľké množstvo blokov, len neviem, ako ich zaúčtovať.
    1.: Parkovné na PC je daňovo uznateľný náklad. Je to služba 518.
    2.: skúsim len vyhľadať tému: [SEARCH]pitný režim[/SEARCH]

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    A je to 518 aj ked to bol naklad na sluzobnej ceste..parkovne? Pani pise ze ide o bloky zo sluzobnych ciest..nie je to cestovna nahrada na 512?

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Vyše hodinu som študovala tému pitný režim, ale nikde som nenašla odpoveď.
    Ide vlastne o to, že cca 5 zamestnanci vozia zamestnancov a robia koordinátorov. V aute vodovod nemajú a tak si kupujú minerálky. Nejde o veľké nákupy. Keďže chodia na firemných autách vyúčtujú bloky PHM, predložia evidenciu prevádzky mot. vozidla a predkladajú niekoľko blokov o zaplatení parkovného a nákupe minerálky. A práve o tieto bloky mi ide.

    1. Ak som dobre pochopila , parkovné uplatniť môžem. Aj DPH ak je doklad obsahuje všetky náležitosti podľa zákona.

    2. Minerálku môžem uplatniť ak mám vypracovanú internú smernicu. Nie som si istá, či ju účtovať na 501 alebo na 527 a uplatniť DPH.

    Budem rada ak sa mi k tomu niekto vyjadrí. Po preštudovaní príspevkov už sama neviem, či ich nemusím účtovať na 513.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    EkoMax Pozri príspevok
    Nikto mi neporadí ?
    Ak je s tým taký problém, prečo potom nevyriešiš minerálku cez SF

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    EkoMax Pozri príspevok
    Vyše hodinu som študovala tému pitný režim, ale nikde som nenašla odpoveď.
    Ide vlastne o to, že cca 5 zamestnanci vozia zamestnancov a robia koordinátorov. V aute vodovod nemajú a tak si kupujú minerálky. Nejde o veľké nákupy. Keďže chodia na firemných autách vyúčtujú bloky PHM, predložia evidenciu prevádzky mot. vozidla a predkladajú niekoľko blokov o zaplatení parkovného a nákupe minerálky. A práve o tieto bloky mi ide.

    1. Ak som dobre pochopila , parkovné uplatniť môžem. Aj DPH ak je doklad obsahuje všetky náležitosti podľa zákona.

    2. Minerálku môžem uplatniť ak mám vypracovanú internú smernicu. Nie som si istá, či ju účtovať na 501 alebo na 527 a uplatniť DPH.

    Budem rada ak sa mi k tomu niekto vyjadrí. Po preštudovaní príspevkov už sama neviem, či ich nemusím účtovať na 513.
    Myslím, že minerálku na služobnej ceste si ako cestovnú náhradu uplatniť nemôžu, pretože na ten účel dostáva stravné a v prípade zahraničnej cesty aj vreckové.

    Ak to chcete dať ako pitný režim, nakúpte do firmy minerálky a nech si na pracovnú cestu zoberú so sebou fľašu alebo dve. Ale ako cestovnú náhradu by som ako kontrola neuznal. Načo to komplikujete?

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ja by som to tak nekomplikovala, ale oni to chcú mať zúčtované na jednotlivých zamestnancov a z blokov si uplatniť DPH. Takže dnes som to zisťovala na DÚ a vraj musím o sumu pitného režimu krátiť diety.

    Účtovanie blokov zo služobných ciest ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.