Zavrieť

Porady

faktúry na prevádzke ?

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či musím mať na svojej prevádzke uložené všetky došlé faktúry, dodacie listy (alebo ich fotokópie kôli kontrole pretože ich odo mňa vyžadovali) k tovaru ktorý predávam, alebo majú byť uložené (archivované) v mieste podnikania ? Ide o to, že miesto podnikania mám v živ. liste uvedené iné ako je sídlo prevádzky a tie faktúry na prevádzke vlastne ani nemám kam uložiť, ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bolo by vhodné si to zabezpečiť tak , aby ste pri prípadnej kontrole napr. zo ŽÚa DÚ mohli preukázať nadobudnutie tovaru . Ak by ste nadobúdací doklad nemali náhodu u seba , tak Vás vyzve príslušný kontrolný inštitút , aby ste tento nadobúdací doklad preukázali dodatočne do stanoveného termínu na príslušnom úrade .

    Napríklad


    Živnostenský zákon§ 62
    (6) Podnikateľ a osoba zodpovedná za činnosť prevádzkarne sú povinní poskytovať súčinnosť pri kontrole dodržiavania povinností a podmienok vyplývajúcich z tohto zákona, najmä preukázať kontrolórom svoju totožnosť, umožniť im vstup do prevádzkarní a do priestorov súvisiacich s prevádzkovaním živnosti, poskytnúť im potrebné doklady, informácie a vysvetlenia.

    Zákon neukladá povinnosť mať túto FA na danom mieste , kde sa tovar nachádza, ale úrad môže požiadať o predloženie a Vy ste povinný preukázať nadobudnutie .
    Naposledy upravil Zita5 : 21.10.07 at 09:46

    faktúry na prevádzke ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.