Zavrieť

Porady

prechladnutie

Ahojte poradaci!
Prosim Vas, napiste mi nieco na prechladnutie, lebo ma boli hlava, hrdlo a citim sa pod psa :-( Ak niekto vie mi poradit nejaky domaci recept, alebo nieco ucinne,co si mozem kupit v lekarni, budem rada. Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    idaret Pozri príspevok
    Ahojte poradaci!
    Prosim Vas, napiste mi nieco na prechladnutie, lebo ma boli hlava, hrdlo a citim sa pod psa :-( Ak niekto vie mi poradit nejaky domaci recept, alebo nieco ucinne,co si mozem kupit v lekarni, budem rada. Dakujem..
    Čaj s medom a Par...plus.

    g-vision.sk je offline (nepripojený) g-vision.sk

    g-vision.sk
    Paralen, vypotit sa a ak pali hrdlo, tak Tantum Verde (ale forte - je to ucinnejsie). Oplati sa dat si na jazyk obycajne C-vitamin a nechat to rozpusti a aby stekal po hrdle.
    Kloktat: 1 liter prevarenej vody a 2 lyzicky soli. Po vychladnuti je to najlepsie kloktadlo.
    Prajem rychle uzdravenie.
    FTS
    Ten coldrex je super a mozes kloktat tento osvedceny recept na hrdlo:
    uvar si salviovy caj - 2dcl a nechaj 10 min.vyluhovat, potom do toho nalej malu lyzicku medu a malu lyzicku octu,zamiesaj a kloktaj vlazne viackrat za den, pomaha to, tak prajem skore uzdravenie. mili

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    g-vision.sk Pozri príspevok
    Paralen, vypotit sa a ak pali hrdlo, tak Tantum Verde (ale forte - je to ucinnejsie). Oplati sa dat si na jazyk obycajne C-vitamin a nechat to rozpusti a aby stekal po hrdle.
    Kloktat: 1 liter prevarenej vody a 2 lyzicky soli. Po vychladnuti je to najlepsie kloktadlo.
    Prajem rychle uzdravenie.
    FTS
    Súhlasím so soľou, ale ja dávam menej vody a nepreváram. A ešte je dobre zohriať 2 kg soli v rúre a vložiť do nej nohy. Pozor na popáleniny

    yoyka je offline (nepripojený) yoyka

    yoyka
    uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví

    ali_m je offline (nepripojený) ali_m

    ali_m
    yoyka Pozri príspevok
    uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví
    ...mne pomáha naparovanie sa nad vriacou vodou s trochou alpy(naliata po zavarení) prípadne aj sa na noc natriet po čele, pod očami a na spánkoch alpovou masťou - uľaví sa na dutiny a lepšie sa spí. Ale aj ten repík nemusí byť zlý, snáď vyskúšam, ale hádam to nebude tak skoro

    g-vision.sk je offline (nepripojený) g-vision.sk

    g-vision.sk
    yoyka Pozri príspevok
    uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví
    Repíkový čaj je tiež dobrá voľba. V podstate repík sa vo všeobecnosti odporúča na zápaly v hrdle. Len sa nesmie užívať dlho, lebo dosť to hrdlo vysušuje.
    FTS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.