Zavrieť

Porady

nezdan.časť na manželku

Zaujíma má či má manžel, ktorému robím daň.priznanie "A" nárok na nezdaniteľnú časť na manželku, keď od januára - augusta 2004 podnikala na základe živnost.listu a potom prerušila živnosť na 2 roky. Od 9-12/2004 bola dobrovoľné nezamestnaná bez príjmu. Za obdobie 1-8/2004 mala príjem 45 000,--, výdavky uplatňuje v DP paušálne /25% z príjmu/. V prípade,že si môže manžel svoju manželku uplatniť ako vyživov.osobu, aké potvrdenie doložím k jeho DP. Ďakujem za usmernenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ak je splnená podmienka menšieho zárobku ako 80832,-Sk tak áno. Ja osobne by som doložil kópiu výkazu o príjmoch a výdavkoch spolu potvrdením o podaní DP manželky + čestné prehlásenie, že od 9/2004 do 12/2004 bola dobrovoľne nezamestnaná a nemala zdaniteľný príjem.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Moj manzel si daval odpocitatelnu polozku na mna, vtedy som podavala DP naraz a pri tom som ich na to upozornila, pani na DP si ceruzou urobila poznamku na DP mojho manzela, ze tam maju aj moje DP a stacilo im to.

    nezdan.časť na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.