Zavrieť

Porady

Hortenzia v zime

Viete mi poradit vasimi skusenostami, ci hortenzia vie prezimovat vonku? Ja som ju kupila asi pred 2 mesiacmi, uz aj zasadila do zahradky - ta pani mi povedala, ze mozem ju dat na zimu uz do zeme. Ale teraz som citala, ze ju treba zimovat dnu, nie vonku, tak mam obavu a dilemu, co mam spravit, aby som o ne neprisla...
Usporiadat
yoyka yoyka

yoyka je offline (nepripojený) yoyka

záleží o aký druh hortenzie ide, existujú aj záhradné aj črepníkové
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

No tak to neviem presny nazov, ale zahradna zrejme, to som na trhu kupila....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja mam hortenzie uz roky v zahrade a nestalo sa im nic. Pre istotu ich pred zimou okolo korenov zasypem trochou raseliny a na to nasteliem tenku vrstvu slamy alebo ceciny, tak prezimovavam aj rododendrony. Tuto jar mi omrzli nove vyhonky hortenzii, ale potom sa spamatali a kvitli pekne cele leto.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Vyzaduje prosim vas aj nejaku inu starostlivost este, pocas roka? Moc o nej neviem este. A dakujem.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Na zimu ju prikryjem cecinou, a na jar jej zostriham vyhonky asi cca 15cm nad zemou. Inak ziadnu velku starostlivost nepotrebuje.
Naposledy upravil joni102 : 23.10.07 at 12:42
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Neskorsie na jar alebo vo vcasne leti este vpravim do pody trochu hnojiva na hortenzie a dobre zalejem. Cele leto treba polievat. Ak ma nedostatok vlahy, dava o tom vediet listami, ktore mierne ovisaju. Ked polejes, listy zasa pekne oziju.
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Este ma napadlo o tom hnojeni. Ked hortenziu pohnojis hnojivom na rododendrony (alebo rastliny ktore maju radi kyslu podu) tak by mala kvitnut na modro. Ale osobne skusenosti nemam.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

joni102 Pozri príspevok
Este ma napadlo o tom hnojeni. Ked hortenziu pohnojis hnojivom na rododendrony (alebo rastliny ktore maju radi kyslu podu) tak by mala kvitnut na modro. Ale osobne skusenosti nemam.
Ja som čítala v záhradkárovi, že ak sa prihnojí modrou skalicou, tak bude kvitnúť na modro.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Na modro by kvitla, keby bola zasadena v cistej raseline. Neskusala som to, mne sa pacia ruzove. A okrem toho raselina velmi presycha, bolo by treba stale davat pozor na to, aby rastlina mala dost vody.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja som čítala v záhradkárovi, že ak sa prihnojí modrou skalicou, tak bude kvitnúť na modro.
o tej modrej skalici som citala aj ja, ze zafarbi kvet
0 0
sa3kaa sa3kaa

sa3kaa je offline (nepripojený) sa3kaa

na modré kvitnutie hortenzii je veľmi veľa trikov ale skoro žiadny nefunguje. no a čo sa toho prezimovania týka - 2 mesiace je dosť dlha doba na zakorenenie, takže ak by aj namrzla tak len nevyzreté výhony a na jar pekne odspodu obrazí. ďalsia otázka však je kde je zasadená. ja som z nitri a tu namŕzajú každoročne pokiaľ niesu na chránenom stanovisku (sú tu totižto zimy bez snehu). a posledná vec - o akú hortenziu ide? hydrangea paniculata, h. macrophylla (asi tie najbežnejšie) a niektoré ďalšie zimujú celkom uspokojivo.
0 0
hortenzia7 hortenzia7

hortenzia7 je offline (nepripojený) hortenzia7

Mám dvojročnu červenú hortenziu. Zem bola namiešaná z kompostu a rašeliny. Ku koreńom som dala hrdzavé klince a raz som ju prihnojila hnojivom Rozkvet.
Vo februári tohoto roku jej začali hnednúť nové kvety, stopky a začali zosychať listy.
Prosím o rada či niekto nevie dôvod prečo sa jej to stalo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
sa3kaa Pozri príspevok
na modré kvitnutie hortenzii je veľmi veľa trikov ale skoro žiadny nefunguje.
Akoby nie, existuje špeciálne HNOJIVO PRE MODRÉ HORTENZIE. O výrazné zafarbenie sa "stará" síran hlinito-amónny.
Nechcem robiť reklamu žiadnej firme, preto názov výrobku neuvádzam.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

A viete ako sa dajú rozmožovať hortenzie? Radda by som si odsadila z môjho jedného koreňa, ale neviem, ako na to.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

tonkat Pozri príspevok
A viete ako sa dajú rozmožovať hortenzie? Radda by som si odsadila z môjho jedného koreňa, ale neviem, ako na to.
Môžeš rozmnožovať odrezkami v lete.
Inak hortenzia nemá rada veľmi slnečné stanovište - vädne. Najlešie sa jej darí v polotieni, alebo len v dopoludňajšom slnku.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

vieroslava Pozri príspevok
Môžeš rozmnožovať odrezkami v lete.
Inak hortenzia nemá rada veľmi slnečné stanovište - vädne. Najlešie sa jej darí v polotieni, alebo len v dopoludňajšom slnku.
Ďakujem, a to môžu byť odrezky aj z listovej časti, alebo len také, ktoré končia kvetom? Môžem ich dať rovno do zeme, alebo treba najskôr do vody?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tonkat Pozri príspevok
Ďakujem, a to môžu byť odrezky aj z listovej časti, alebo len také, ktoré končia kvetom? Môžem ich dať rovno do zeme, alebo treba najskôr do vody?
Tonka ja som rozmnožovala odseknutím z veľkého koreňového balu, odrýľovala som si viac hľúz a zasadila na nové miesto. Prijali sa všetky, prvý rok mali menšie kvety, no ďalší rok už boli pekné, guľaté nádhery.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

ondrejvla Pozri príspevok
Tonka ja som rozmnožovala odseknutím z veľkého koreňového balu, odrýľovala som si viac hľúz a zasadila na nové miesto. Prijali sa všetky, prvý rok mali menšie kvety, no ďalší rok už boli pekné, guľaté nádhery.
Ďakujem Vlasti, som rada, že ťa "vidím". Ja mám tie moje hortenzie také menšie, mám ich iba 3 rok, takže ten koreňový bal nieje až taký veľký. Bojím sa, aby som nezničila oboje. Apropo kedy sa uvidíme?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem, a to môžu byť odrezky aj z listovej časti, alebo len také, ktoré končia kvetom? Môžem ich dať rovno do zeme, alebo treba najskôr do vody?
Tie odrezky by mali byť z listovej (nie končiace sa kvetom) stonky, ani veľmi mladé (mäkké), ani staré (zdrevnatené). Ja to odrežem, namočím do takého prášku - stimulátora a zasadím do malého črepníka pod fóliu (môžeš dať normálne mikroténový sáčok, ale podlož ho špajdlami, aby sa neprilepil na listy. Ja dávam do jedného črepníka aj viac odrezkov, cca 3 cm od seba, lebo nie všetky sa chytia. Von ich vysaď až na ďalšiu jar, keď už budú dobre zakorenené.
http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=1035
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Hortenzia zmodrie, ak má kyslú pôdu, mne aj biela zmodrela, lebo naša pôda je kyslejšia, takže začala modrieť a nakoľko sme jej ešte pridali hnojivo, omodrela úplne. Mne sa osvedčilo, nestrihať po odkvitnutí- iba hlavy odkvitnutých kvetov odtrhnúť a ostatné nechať, aj tento rok už začali lístky hnať na celej dlžke stonky. Inak som tiež chránila len čečinou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať