Zavrieť

Porady

vydavok, nemam k nemu doklad, co stym?

Caute, zacinam pomalicky v PU a chcem sa poradit ako je to. ked mam na bank. vypise vzdavok ale nemam k nemu papier-FA, ako mam zauctovat toto.
V JU, ak sa rozhodnem nedam to do VOZD a bolo vsetko o.k.

Ale co s tymto......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    mackova Pozri príspevok
    Caute, zacinam pomalicky v PU a chcem sa poradit ako je to. ked mam na bank. vypise vzdavok ale nemam k nemu papier-FA, ako mam zauctovat toto.
    V JU, ak sa rozhodnem nedam to do VOZD a bolo vsetko o.k.

    Ale co s tymto......
    Ja to dávam ako súkromné platby konateľa 355/221 a ten to potom "vráti" do pokladne 211/355
    Ale to len v prípade platieb kartou. Ináč sa ešte pokús dostať k "predpisu" na úhradu - teda nákladu

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    mackova Pozri príspevok
    a ked vobec nie je?

    je v PU nejaka finta na doklady, ktore nemozem vypatrat?
    Ále tak na základe niečoho musia tie peniaze z účtu odpísať.
    A veľmi zle sa účtuje ak ti chýbajú doklady a musíš po nich pátrať.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    mackova Pozri príspevok
    a ked vobec nie je?

    je v PU nejaka finta na doklady, ktore nemozem vypatrat?
    Ešte je aj taká možnosť, že naúčtuješ rovno na banke na MD na vytvorený účet 548 999 - a budeš ho mať nedaňový, neviem v akom SW robíš, ale to je jedno v Hlavnej knihe potom krásne vidíš všetky účty čo majú anal. 999 sú pripočítateľné.
    Ja používam na tieto prípady analytiku 999 čo pri spracovávaní daň.priznania automaticky viem, že sú účty zvyšujúce HV - teda pripočítavajú sa k ZD.

    mončok je offline (nepripojený) mončok

    mončok
    Dobrý deň.
    Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
    ďakujem

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mončok Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
    ďakujem
    ASi len na 548 999 a všetko ako pripočítateľná položka. Ak to je vyššia suma, potom dodatočné daňové priznanie.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    mončok Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
    ďakujem
    Rozhodne Ti nesmie ísť do nákladov 2007, teda nie 548 klasickú, celú faktúru vrátane DPH by som dala napríklad na 548 999 - pripočítateľnú k ZD, ale radšej by som ju dala na taký účet ktorého sa faktúra týkala, napríklad ak to bol tovar, na 504 999, pričom anal.999 si dávam vždy ako pripočítateľnú k ZD.

    faktúra:
    takže napr. základ:1 000,- MD 504 999
    DPH........................190,- MD 504 999
    dodavateľ..............1 190,- DAL 321 000

    úhrada bankou:......1 190,- MD 321 DAL 221

    vydavok, nemam k nemu doklad, co stym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.