Zavrieť

Porady

Jablkovy kremes

Mile kuchtiace poradacky, dnes som piekla jablkovy kremes podla najnovsieho Zivota, je betalny, ale ked trochu postoji, cesto sa premoci a velmi tazko sa s nim manipuluje. Mam este jeden podobny recept, vynikajuci na chut /mozem posluzit/ ale je tu ten isty problem. Ako by sa tomu dalo predist?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Asi tak, ako keď robíš štrúdlu. Posypeš cesto strúhankou. Ale neviem či to pomôže aj v tomto prípade. Vyskúšaj a oznám nám to. Potom pridaj aj recept.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    tetrisss Pozri príspevok
    Mile kuchtiace poradacky, dnes som piekla jablkovy kremes podla najnovsieho Zivota, je betalny, ale ked trochu postoji, cesto sa premoci a velmi tazko sa s nim manipuluje. Mam este jeden podobny recept, vynikajuci na chut /mozem posluzit/ ale je tu ten isty problem. Ako by sa tomu dalo predist?
    Postrúhané jablká vymačkať zo šťavy.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ponuknem vam oba recepty, lebo len tak sa vlasne vidi co s tym.
    Jablkovy kremes:
    Cesto: 5 vajec, 150 g polohrubej muky, 150g praskoveho cukru, 1/2 pr.do pec., 3 lyzice vody.
    Jablkova napln:1kg ocistenych jablk, 2 vanilkove cukry
    Pudingovy krem:7 dl mlieka, 2 Zlate klasy, 100 g praskoveho cukru, 40g krystaloveho cukru, 200g masla.
    Jablka postruhame, zmiesame s vanilkovym cukrom a rozlozime na vacsi plech vylozeny alobalom. Cesto: zltky vymiesame s cukrom, pridame vodu, muku s praskom do peciva a nakoniec sneh, rozotrieme na jablka, upecieme pri 16O st. 15 min.
    Na krem uvarime puding z mlieka, pudingu a kryst. cukru, nechame vychladnut, maslo vymiesame s pras.cukrom a zmiesame s pudingom.
    Cesto po vychladnuti otocime, stiahneme alobal, na to natrieme pudingovy krem. Potom podla typu vyslahame jednu slahacku v prasku a natrieme na vrch.Posypeme struhanou cokoladou.

    Jablkove rezy:
    Cesto: 6 vajec, 150 g kryst.cukru, 150 g hrubej muky.
    Jablkova napln: 1 kg ocistenych jablk, 1 vanilkovy cukor, trochu skorice, citronova kora.
    Orechovy krem: zvarime 6 lyzic vody a 200g kryst.cukru, do toho 250g mletych orechov, nechame vychladnut a zapracujeme do 150g masla.
    Postup je ten isty.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    tetrisss Pozri príspevok
    Ponuknem vam oba recepty, lebo len tak sa vlasne vidi co s tym.
    Jablkovy kremes:
    Cesto: 5 vajec, 150 g polohrubej muky, 150g praskoveho cukru, 1/2 pr.do pec., 3 lyzice vody.
    Jablkova napln:1kg ocistenych jablk, 2 vanilkove cukry
    Pudingovy krem:7 dl mlieka, 2 Zlate klasy, 100 g praskoveho cukru, 40g krystaloveho cukru, 200g masla.
    Jablka postruhame, zmiesame s vanilkovym cukrom a rozlozime na vacsi plech vylozeny alobalom. Cesto: zltky vymiesame s cukrom, pridame vodu, muku s praskom do peciva a nakoniec sneh, rozotrieme na jablka, upecieme pri 16O st. 15 min.
    Na krem uvarime puding z mlieka, pudingu a kryst. cukru, nechame vychladnut, maslo vymiesame s pras.cukrom a zmiesame s pudingom.
    Cesto po vychladnuti otocime, stiahneme alobal, na to natrieme pudingovy krem. Potom podla typu vyslahame jednu slahacku v prasku a natrieme na vrch.Posypeme struhanou cokoladou.

    Jablkove rezy:
    Cesto: 6 vajec, 150 g kryst.cukru, 150 g hrubej muky.
    Jablkova napln: 1 kg ocistenych jablk, 1 vanilkovy cukor, trochu skorice, citronova kora.
    Orechovy krem: zvarime 6 lyzic vody a 200g kryst.cukru, do toho 250g mletych orechov, nechame vychladnut a zapracujeme do 150g masla.
    Postup je ten isty.

    Jablká sa na alobale prikryjú cestom a len sa udusia. Zostane tam veľa šťavy a keď sa koláč preklopí, šťava celkom rozmočí cesto. Bude naozaj dobré ak sa šťava zo surových jabĺk primerane vytlačí.
    Tie recepty vyzerajú lákavo. Určite ich upečiem.

    bobotova je offline (nepripojený) bobotova

    bobotova
    Dobrý večer, kdesi som počula, že aby jablká neboli v štrúdle moc premočené, tak ich nestrúhame, ale len nakrájame na plátky. Už som tak robila štrúdlu, a je to pravda, a ani cesto navrchu nepuká, ale je pekne v celku. Myslím, že by sa to dalo použiť aj na ten krémeš.

    fimka je offline (nepripojený) fimka

    fimka
    Súhlasím s miernym vytlačením šťavy z jabĺk aj s posypaním cesta strúhankou. A možno by pomohlo aj to, keby sa koláč preklopil na tortové oplátky.
    Naposledy upravil fimka : 28.10.07 at 19:28

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    fimka Pozri príspevok
    Súhlasím s miernym vytlačením šťavy z jabĺk aj s posypaním cesta strúhankou. A možno by pomohlo aj to, keby sa koláč preklopil na tortové oplátky.
    mozno ze tie oblatky by boli ucelne, dufam ze to neohrozi ich bajecnu chut. Skusim, potom poviem.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja pečiem tiež niečo ako jablkový kremeš,ale mne to jablká nerozmočia,lebo pod ne dám piškoty.Lístkové cesto rozdelím na 2 časti.Jeden rozvaľkám,dám na plech,na to poukladám okrúhle piškóty,na ne pohár udusených jabĺk potom uvarený puding z 1 l mlieka a 2 vanilkových pudingov,cukru, prikryjem 2 časťou lístkového cesta a šup do rúry.Po vychladnutí pokrájať a spapať,je fajný.

    smudla je offline (nepripojený) smudla

    smudla
    tetrisss Pozri príspevok
    Mile kuchtiace poradacky, dnes som piekla jablkovy kremes podla najnovsieho Zivota, je betalny, ale ked trochu postoji, cesto sa premoci a velmi tazko sa s nim manipuluje. Mam este jeden podobny recept, vynikajuci na chut /mozem posluzit/ ale je tu ten isty problem. Ako by sa tomu dalo predist?
    ahoj, aby Ti cesto nezvlho príliš od jabĺk / týka sa to akéhokoľvek koláča, závinu, kde sa dávajú surové jablká...atď/ stačí k nastrúhaným jablkám primiešať trochu klasického vanilkového pudingového prášku /napr. Zlatý kals/...pri priemerne šťavnatých jablkách postačí polovica..puding ich zahustí a neuberie im na vláčnosti...

    P.S.: inak, čo sa receptu týka, skôr sa mi osvedčilo piecť jablká na celofáne, než na alobale

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    smudla Pozri príspevok
    ahoj, aby Ti cesto nezvlho príliš od jabĺk / týka sa to akéhokoľvek koláča, závinu, kde sa dávajú surové jablká...atď/ stačí k nastrúhaným jablkám primiešať trochu klasického vanilkového pudingového prášku /napr. Zlatý kals/...pri priemerne šťavnatých jablkách postačí polovica..puding ich zahustí a neuberie im na vláčnosti...

    P.S.: inak, čo sa receptu týka, skôr sa mi osvedčilo piecť jablká na celofáne, než na alobale
    Ten vanilkovy puging je asi super napad, za to velmi pekne dakujem, kedze som teraz lietala po svojich korenoch, az v sobotu, potom poviem, ale inak na tom celofane si to velmi neviem predstavit. Este raz ď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.