Zavrieť

Porady

Merná jednotka vo faktúre

Ahojte poradaci, vystavujem fakturu. Vo faktúre fakturujem prepravu. Napr. KOšICE 6 ks 19% 800 4800,-.
Merná jednotka je tam ks.
Nemala by tam byť merná jednotka deň?
Lebo počíta sa, že bol v Košiciach 6 dní a na den ma 800 Sk. Čo je správne ks, alebo deň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Mal by tam byť deň, tak si to prepíš, no a ak ti to soft nedovolí, tak to napíš do textu fa, že je to 800,- sk/deň. Ale ak tam zostane ten ks, tak aj tak je podľa mňa každému jasné, o čo ide.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Či tam je kus alebo deň, pri preprave sa mi javí takáto merná jednotka neobvyklá. Predpokladám, že tých 800 Sk/deň je výsledkom dohody (zmluvy), takže pri fakturácii by som sa osobne radšej odvolal na ňu - napr. fakturujeme vam v zmysle zmluvy ... prepravu vykonanú v dňoch .... , t. j. 6 dní á 800 Sk, mernú jednotku neuvádzal a uviedol ZD 4.800 Sk....

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Je to na zaklade zmluvy, aj je to vo fakture uvedené,...Fakturujeme Vám na základe zmluvy o preprave veci.....
    Tak teraz som uz z toho popletena. Ide o to, že sept. som fakturovala s m.j. ks. Ja len ci to mam opravit a oktobrovu uz dat s mernou jednotkou deň, alebo sa na to vykašlat a nechat tam ks.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Cielom nie ja Ťa domotať, ale pomôcť. Ako napísal renatan, je to jedno či je tam deň alebo ks, ak Ti to akceptuje obchodný partner, tak to nemeň...

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ja robim faktury v exceli, nie v programe, takze co tam napisem, to tam bude. Ked sa neozvali min.mesiac, že mali vo fakt. ks, tak asi im to nevadi. Ďakujem pekne za odpovede. Chcela som sa len uistiť, že to nebude problem ak tam ostanu aj ks.

    Merná jednotka vo faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.