Zavrieť

Porady

Manko pri inventúre

Vo firme (predaj športového oblečenia) prebehla inventúra v októbri (po 4 mesiacoch pred.inventúry). Zistilo sa že chýba tovar za cca 100 000,-Sk. Vo firme je nás 5 predavačiek a máme podpísanú spoločnú hmotnú zodpovednosť. Zatiaľ nám neprišlo nič platiť, ale mám strach ak to manko rozdelia na 5 častí tak to je na jednu cca 20 000,- Sk, čo je môj dvojmesačný zárobok. Ak môžete poraďte mi niekto ako sa môžem brániť, nič som nezobrala a v predajni nie sú bezpeč.kamery. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ked máš podpísanú hmotnú zodpovednosť, tak s tým nič nenarobíš. Pred nástupom si žiadala a bola urobená inventúra? Bez ohľadu na Tvoju odpoveď jediná záchrana je poznať páchateľa.
    No môžeš sa dohodnúť o splátkach.
    Škoda sa vyčísľuje v skladových (nie predajných) cenách.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Okrem vás 5-ich predavačiek mal aj niekto iný prístup do obchodu, resp. skladu, alebo kľúče od týchto priestorov? Keď nie, tak bude platiť čo napísala KEJKA...

    homi je offline (nepripojený) homi

    homi
    To je už skladová cena predajná je vyššia. Je to ale velmi nespravodlivé. Uvažujem o odchode z firmy hneď ako si nájdem inú prácu. ďakujem za odpoveď.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    homi Pozri príspevok
    To je už skladová cena predajná je vyššia. Je to ale velmi nespravodlivé. Uvažujem o odchode z firmy hneď ako si nájdem inú prácu. ďakujem za odpoveď.
    Ak mate podpisanu hmotku,na sklad len vy-a nikto iny, tak ta nepotesim, zaplatite to vy, rovnakym dielom, len ak by si vedela dokazat, ze si to manko nepsosobila-ale to sa dost tazko dokazuje..treba podla mna zisti kedy bola robena naposledy inventura, u nas to bolo tak, ze platili to aj ti , co uz vo firme nerobili, ale v case ked bola posledna inventura ,tak tam este pracovali-cize potom sa to rozratalo na prislusnych ludi , podla toho aky cas v danom obdobi medzi dvoma inventurami pracovali..
    a samozrejme , ak vam chodil do skladu este niekto iny-okrem vas,kto nema hmotnu zodpovednost za sklad, tak by som to urcite nepodpisala..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    žiaľ, keď človek v snahe získať prácu, ani nerozmýšľa, čo podpíše......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.