Zavrieť

Porady

Šaláty

Poraďte nejaký rýchly a jednoduchý recept na šalát z čínskej kapusty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uka je offline (nepripojený) uka

    uka
    1. Na jemno nakrájať a zaliať nálevom z vínneho octu, olivového oleja, medu a soli.
    2. Na jemno nakrájať, pridať biely jogurt, korenie zaziky a soľ.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nakrájať, pridať pretlačený cesnak, mrkvu postrúhanú na jemno, soľ, čerstvo zomleté korenie, lyžicu olivového oleja, biely jogurt, šťavu z citróna. Premiešať a nechať aspoň 30 min.stáť. V lete je výborný z chladničky.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ja robím tak ako ondrejvla, ale bez cesnaku (ja surový nemôžem, ale rada by som, lebo mi chutí ) a keď je sezóna pridávam miesto mrkvy redkvičku.

    Monica je offline (nepripojený) Monica

    Monica
    Čínsku kapustu nakrájať, 1menší pór na kolieska, tvrdý syr nastrúhať,nakrájať krabie tyčinky 1 balíček , 1 malá konzerva steril.kukurice. Osoliť,okoreniť čier.korením.Zaliať bielym smotanovým jogurtom.Dobrý šmak!!!

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Pre Petru a všetkých, čo nemôžu čerstvý cesnak

    Pretlačený cesnak zaliať troškou vody a prevariť v mikrovlnke, ale len chvíľku!

    A ešte jedna rada pre žlčníkárov: surovú cibuľu nakrájať, posoliť a jesť až sa cibuľa rozplače . . .teda pustí šťavu. Vyskúšajte, neviem posúdiť, našťastie ho mám a slúži :p

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    marianna
    Poraďte nejaký rýchly a jednoduchý recept na šalát z čínskej kapusty.
    Lyžica horčice, 2 lyžice oleja dobre premiešat a pridať pokrájanú čín. kapustu.
    Miesto kapusty sa dá použiť aj šalát a kto má rád môže pridať aj mladú cibuľku a reďkovku.
    Dobrú chuť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Neviem, či takéto šaláty už boli na Porade, ale prišlo mi mailom...
    1 kapusta-1 uhorka-4paradajky-3papriky-1cibula nakrajať všetko na jemno. posoliť. Dochutiť praškovy cukor,ocot.olivovy olej(slnečnicovy) Može sa podavať aj s tuniakom.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    cinsku kapustu na tenke pruzky nakrajat,potom mozeme miesat s roznou zeleninou/struhana mrkva,kalerab,hlavkovy salat,redkovky,uhorka....../posypat troskou cukru a stipkou soli.dobre premiesat a nechat cca 3 min.postat-zacne pustat stavu.pred podavanim primiesat lyzicu kvalitneho panenskeho oleja/olivovy,slnecnicovy,tekvicovy-mozes kombinovat/a citronovu stavu podla chuti/mozno nahradit bylinkovym octom-ale nie klasickym!!!!octom do vare/
    na zaver pridat stipku provensalkych bylin,bazalky,tymianu/nie vsetky naraz,vzdy len jeden typ/

    takto variovany zaklad/zaklad je pisany tmavo/ ti poskytne vzdy novu chut.dobru chut!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.