Zavrieť

Porady

Reštrukturalizácia a zamestnanci

Firma je v restrukturalizacii, ktora bude v najblizsich dnoch ukoncena. V ramci restrukturalizacie bolo schvalene 15% vyrovnanie veritelov. Medzi veritelmi boli samozrejme aj zamestnanci, ktory nemali vyplatene mzdy za nejake obdobie. Zaujimalo by ma ci si nemozu narokovat na vyplatenie zostatku, pripadne nejakej casti v Socialnej poistovni z Garancneho fondu, pripadne Rezervneho fondu? Ak ano, ako treba v takom pripade postupovat? Zda sa mi totiz neeticke, ze by mali prist o 85% svojej mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Yuya Pozri príspevok
    Firma je v restrukturalizacii, ktora bude v najblizsich dnoch ukoncena. V ramci restrukturalizacie bolo schvalene 15% vyrovnanie veritelov. Medzi veritelmi boli samozrejme aj zamestnanci, ktory nemali vyplatene mzdy za nejake obdobie. Zaujimalo by ma ci si nemozu narokovat na vyplatenie zostatku, pripadne nejakej casti v Socialnej poistovni z Garancneho fondu, pripadne Rezervneho fondu? Ak ano, ako treba v takom pripade postupovat? Zda sa mi totiz neeticke, ze by mali prist o 85% svojej mzdy.
    Naozaj nevie nikto poradit?

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Yuya Pozri príspevok
    Firma je v restrukturalizacii, ktora bude v najblizsich dnoch ukoncena. V ramci restrukturalizacie bolo schvalene 15% vyrovnanie veritelov. Medzi veritelmi boli samozrejme aj zamestnanci, ktory nemali vyplatene mzdy za nejake obdobie. Zaujimalo by ma ci si nemozu narokovat na vyplatenie zostatku, pripadne nejakej casti v Socialnej poistovni z Garancneho fondu, pripadne Rezervneho fondu? Ak ano, ako treba v takom pripade postupovat? Zda sa mi totiz neeticke, ze by mali prist o 85% svojej mzdy.
    Nikto nema podobu skusenost? Kam by sa mohli zamestnanci obratit? Nechce sa mi verit, zeby zakon postavil zamestnanca na uroven "obchhodneho partnera"!

    estefano je offline (nepripojený) estefano

    konkurzný správca estefano
    Zamestnanci mali pri tvorbe reštrukturalizačného plánu trvať na vytvorení samostatnej skupiny veriteľov a dožadovať sa vyššieho uspokojenia, prípadne hlasovať proti plánu. Tak by možno dostali firmu do konkurzu, ale aspoň by si mohli pohľadávku prihlásiť do garančného fondu. Hold, smola.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Yuya Pozri príspevok
    Firma je v restrukturalizacii, ktora bude v najblizsich dnoch ukoncena. V ramci restrukturalizacie bolo schvalene 15% vyrovnanie veritelov. Medzi veritelmi boli samozrejme aj zamestnanci, ktory nemali vyplatene mzdy za nejake obdobie. Zaujimalo by ma ci si nemozu narokovat na vyplatenie zostatku, pripadne nejakej casti v Socialnej poistovni z Garancneho fondu, pripadne Rezervneho fondu? Ak ano, ako treba v takom pripade postupovat? Zda sa mi totiz neeticke, ze by mali prist o 85% svojej mzdy.
    Nárok z garančného fondu nemajú.

    Reštrukturalizácia a zamestnanci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.