Zavrieť

Porady

stavebnik

dobry den,prosim o radu.som vlastnikom darovaneho pozemku ktory som dostala počas manželstva.moja otazka je-môžem uviest ako stavebnika (pri stavbe domu a ostatne papierovačky)môjho manžela aj ked nieje vlastnikom,alebo musi mat podiel.dakujem pekny zasneženy den prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Manžela ako stavebníka uviesť musíš, pretože zrejme idete stavať z prostriedkov spoločne nadobudnutých počas BSM. Možno stavebný úrad bude chcieť od teba nejaké prehlásenie, ale zrejme to nebude problém.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa vlastnej skúsenosti sa všade uvádza napr. Jožko Mrkvička a manželka, alebo Janka Cibulková a manžel.

    P.S. Ja na svojích dokladoch o stavebnom povolení sa len usmievam, lebo všade mám uvedené moje meno a manželka, a pritom nie som ešte ženatý a som jediný stavebník, a aj žiadosť som podával sám.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.11.07 at 13:52

    patrikK je offline (nepripojený) patrikK

    patrikK
    Uviesť môžte len seba, nič sa tým nezmení , manžel nič nestratí,dôležitejšie je uviesť pri kolaudácii a následného vkladu do katastra meno majiteľa (majiteľov).Meno stavebníka neznamená aj meno majiteľa stavby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.