Zavrieť

Porady

Dovolenka - nárok

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Zamestnanec nastúpil 1.3.2007, koniec PP je 21.8.2007 - v auguste odpracoval 11 dní. Koľko dní dovolenky mu za celé obdobie PP prislúcha? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1/12 ročného nároku za každý celý odpracovaný mesiac - za august nárok nemá.

    ------
    Veronika

    drdrdr1 je offline (nepripojený) drdrdr1

    drdrdr1
    Ďakujem, tak som mu to aj povedala. On si myslí, že za august má nejaký nárok. Tak som si to chcela pre istotu overiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keby sa zamestnanec pýtal je to nasledovný § ZP:

    § 102
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

    drdrdr1 je offline (nepripojený) drdrdr1

    drdrdr1
    Ešte by som sa chcela opýtať, jeden zamestnanec končí k 31.10.2007. Zmluvu má od 4.6.2007. Za jún nemá vlastne odpracovaný 1 deň, aj tak mu neprislúcha dovolenka?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    drdrdr1 Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať, jeden zamestnanec končí k 31.10.2007. Zmluvu má od 4.6.2007. Za jún nemá vlastne odpracovaný 1 deň, aj tak mu neprislúcha dovolenka?
    Veru neprislúcha, lebo prac.pomer začal až 4.6.2007, nie je podstatné, že v tom mesiaci do toho 4. bol iba jeden prac.deň. Ten § 102 jednoznačne hovorí o kalendárnom mesiaci.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    drdrdr1 Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať, jeden zamestnanec končí k 31.10.2007. Zmluvu má od 4.6.2007. Za jún nemá vlastne odpracovaný 1 deň, aj tak mu neprislúcha dovolenka?
    Správne. Za jún mu dovolenka nepatrí, lebo nemá odpracovaný celý mesiac...

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    smith Pozri príspevok
    Keby sa zamestnanec pýtal je to nasledovný § ZP:

    § 102
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    Ďakujem za ten paragraf 102, aspoň nemusím to hľadať. Ešte raz ďakuem a príjemný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.