Zavrieť

Porady

Nakup nehnutelnosti z osobného úctu

Pri zakupení nehnutelnosti na podnikanie som nemal dostatok finančných prostriedkov, tak som si požičal od rodičov. Ale problém je v tom, že oni to zaplatili zo svojho úctu. Teraz neviem akým spôsobom to mám zučtovať v JU nadobudnutie nehnutelnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Obstaranie IM sa v JÚ účtuje ako výdavok neovplyvňujúci základ dane (VNZD). Nakoľko vo firemných peň.prostriedkoch nebol pri kúpe nehnuteľnosti žiadny pohyb, nie je o čom v peňažnom denníku účtovať.
    Máš s rodičmi podpísanú zmluvu o pôžičke ? V zmluve môže byť veta, že požičané Sk budú použité na nákup nehnuteľnosti a poukázané priamo predávajúcemu . Pôžičku zaeviduj do knihy záväzkov. Splátky pôžičky budeš účtovať ako VNZD, prípadné úroky ako VOZD .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    cloe Pozri príspevok
    Dala by som príjmový pokl. doklad - vklad podnikateľa ako PNZD v sume, ktorú si si požičal od rodičov, a následne by som vystavila výdavkový pokl. doklad, ktorý by som zaúčtovala ako nákup nehnuteľnosti - VNZD, kde by som priložila kópiu výpisu z účtu rodičov, prípadne aj zmluvu o pôžičke, ak ju máte medzi sebou spísanú. Alebo by si mohol dať miesto vkladu podnikateľa, priamo poskytnutie pôžičky ako PNZD.
    Hm, toto sa mi nepáči najmä z pohľadu verného zobrazenia . Žiadne peniaze v hotovosti neobržal ani predávajúcemu nezaplatil. Ešte by mohol predávajúcemu narobiť problémy, pretože on nič v hotovosti neprijal ....

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Johanka, máš pravdu. Teraz neviem, asi to vymažem, aby to zadávateľa nepoplietlo.

    Nakup nehnutelnosti z osobného úctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.