Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva a zdaňovanie

Rada by som sa opýtala...

Začala som podnikať v oblasti organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ľudia, ktorí sa so mnou na tom tiež podieľajú - či už organizačne alebo formou vystúpení, vykonávajú toto popri svojom zamestnaní. Keďže ja pracujem na živnosť a rovnako vystavujem faktúry na jednotlivé podujatia, vyplácanie "účinkujúcich" je tiež na mne.
1) Môžem im vystaviť (jednotlivo) Príkaznú zmluvu na každé podujatie zvlášť?
2) Môžem ich vyplácať v hotovosti prostredníctvom Výdavkových pokl. blokov?
3) Aká môže byť najvyššia suma - mesačná / ročná, aby si oni tento príjem nemuseli priznať a zdaniť?

Ďakujem krásne za odpoved/e.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Grofka je offline (nepripojený) Grofka

    Grofka
    Nehnevajte sa, ze znovu kopirujem rovnaku temu, ale surne potrebujem odpoved... Ako nova "podnikatelka" nemam s tymto skusenosti a na Danovom urade nie su prilis napomocni... :-(
    Takze skusam este raz:

    "Rada by som sa opýtala...

    Začala som podnikať v oblasti organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Ľudia, ktorí sa so mnou na tom tiež podieľajú - či už organizačne alebo formou vystúpení, vykonávajú toto popri svojom zamestnaní. Keďže ja pracujem na živnosť a rovnako vystavujem faktúry na jednotlivé podujatia, vyplácanie "účinkujúcich" je tiež na mne.
    1) Môžem im vystaviť (jednotlivo) Príkaznú zmluvu na každé podujatie zvlášť?
    2) Môžem ich vyplácať v hotovosti prostredníctvom Výdavkových pokl. blokov?
    3) Aká môže byť najvyššia suma - mesačná / ročná, aby si oni tento príjem NEMUSELI priznať a zdaniť?"

    Ďakujem krásne za odpoved/e.

    Príkazná zmluva a zdaňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.