Zavrieť

Porady

Povinnosti szčo pri zamestnávaní zamestnanca

Dobrý deň, kedže som sa problematike szčo nikdy nevenovala, chcela by som sa opýtať ako je to (či je to vôbec možné) ak szčo chce zamestnať osobu na PZ.Môžete mi poskytnúť základné info - či je to podobne ako v prípade, ak je zamestnávateľ sro, príp. aj odporučiť stránky, kde získam viac info.
Ďakujem všetkým za vaše odpovede.
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak SZČO zamestnáva na PZ,platia pre ňu ti isté povinnosti ako pre PO.Samozrejme,že môže zamestnávať aj SZČO.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    podme po rade:
    1/ sociálka
    - szčo sa musí zaregistrovať ako zamestnávateľ/na predpísanom tlačive, k tomu živnosťák
    - okrem toho prihlási zamestnanca /RLFO
    2/ zdravotka- do tej zdravotky,kam patrí zamestnanec to isté, čiže
    - musí sa zaregistrovat ako zamestnávateľ/zasa na predpísanom tlačive plus živnosťák
    - prihlási zamestnanca
    3/ na daňový úrad treba nahlásiť že szčo začína zamestnávať a tým pádom začína odvádzať preddavkovú príp.zrážkovú daň za zamestnancov/stačí obyč.list, nie je na to tlačivo
    ked toto všetko absolvuje, môže začať nekonečný kolotoč v predkladaní mesačných kvartálnych a ročných a neviem akých nezmyslených výkazov hlásení prehľadov a štatistík...a hlavne načas a v plnej výške odvádzať do nenažranej štátnej kasy...

    leabacova je offline (nepripojený) leabacova

    leabacova
    Daňový úrad má tlačivo "Prihláška k registrácii" a tam sa prihlási za platiteľa dane zo závislej činnosti ....


    Je to informácia z včerajšieho dňa, bola som prihlasovať zamestnávateľa
    Naposledy upravil leabacova : 08.11.07 at 16:03 Dôvod: pravopis

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    vikinka Pozri príspevok
    Ak SZČO zamestnáva na PZ,platia pre ňu ti isté povinnosti ako pre PO.Samozrejme,že môže zamestnávať aj SZČO.
    SZČO nezamestnáva SZČO, ale môže si u nej objednať služby (v rámci obchodných vzťahov).

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Braňo Pozri príspevok
    SZČO nezamestnáva SZČO, ale môže si u nej objednať služby (v rámci obchodných vzťahov).
    Zle pochopená ,"možno z mojej strany zle formulovaná"odpoveď,samozrejme,že som tým nemyslela prac.vzťah medzi SZČO,ale to,že aj SZČO môže zamestnávať pracovníkov na PZ.

    Povinnosti szčo pri zamestnávaní zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.