Zavrieť

Porady

odstupne, nevycerpana dovolenka...

Dobry den,chcela by som vas touto cestou poziadat o radu.K 31.8.07 som dostala vypoved z dovodu §63/1b ZP,pricom vypovedna lehota sa koncila dnom 30.11.07.K 3.10.07 som si vsak nasla ine pracovisko,a preto by som chcela vediet,ci mam pravo na odstupne,resp. jeho alikvotnu ciastku,hoci podla tvrdenia zamestnavatela nato nemam narok.Pracovala som tam 8 rokov.K 2.10.07 som byvaleho zamestnavatela poziadala o ukoncenie pracovneho pomeru,no ten mi dodnes nedal ani zapoctovy list a jeho vydanie podmienil tym,ze pocas oktobra som si mala spatne vypisat dovolenku za september,s odovodnenim,ze mi ju nepreplati.Dokonca mi nebolo umoznene ani nahliadnut so kolektivnej zmluvy.Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    anka02 Pozri príspevok
    Dobry den,chcela by som vas touto cestou poziadat o radu.K 31.8.07 som dostala vypoved z dovodu §63/1b ZP,pricom vypovedna lehota sa koncila dnom 30.11.07.K 3.10.07 som si vsak nasla ine pracovisko,a preto by som chcela vediet,ci mam pravo na odstupne,resp. jeho alikvotnu ciastku,hoci podla tvrdenia zamestnavatela nato nemam narok.Pracovala som tam 8 rokov.K 2.10.07 som byvaleho zamestnavatela poziadala o ukoncenie pracovneho pomeru,no ten mi dodnes nedal ani zapoctovy list a jeho vydanie podmienil tym,ze pocas oktobra som si mala spatne vypisat dovolenku za september,s odovodnenim,ze mi ju nepreplati.Dokonca mi nebolo umoznene ani nahliadnut so kolektivnej zmluvy.Za odpovede dakujem.
    Myslím, že na odstupné nárok nemáš. Ten by si mala vtedy, keby si o skončenie PP požiadala pred začatím plynutia výpovednej lehoty.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Predpokladám, že počas výpovednej doby možno so zamestnávatelom podpísať dohodu o skončení PP. Od 1.10.07 platí: Ak by sa ako dôvod ukončenia PP uviedli organizačné zmeny, tak by si mala nárok na odstupné. ( Zákonník práce §60 ods.2 + §76 ods.1 )Ak by sa v dohode žiaden dôvod neuviedol, nárok na odstupné by si nemala. K dohode by ste však museli byť dvaja. Nerozumiem celkom ako je to s tou dovolenkou, zostala ti nejaká? Od toho 3.10.07 si si ju mohla čerpať, ak by s tým zamestnávatel súhlasil a nemusel by ti ju preplácať po skončení PP. Po jej vyčerpaní ste mohli uzatvoriť dohodu o skončení PP, skôr bez odstupného, pretože s tebou asi do konca novembra počítal a (DOPLNAM PODLA DENDINHO PRÍSPEVKU): a vlastne podla pôvodnej výpovede ti po ukončení PP k 30.11. už odstupné platiť nemusel. Aspoň by si mala vysporiadané veci a dostala peniaze za september a aj za dovolenku. On by ušetril mzdu za november (príp. časť októbra).
    Naposledy upravil brčko : 10.11.07 at 19:43

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    anka02 Pozri príspevok
    Dobry den,chcela by som vas touto cestou poziadat o radu.K 31.8.07 som dostala vypoved z dovodu §63/1b ZP,pricom vypovedna lehota sa koncila dnom 30.11.07.K 3.10.07 som si vsak nasla ine pracovisko,a preto by som chcela vediet,ci mam pravo na odstupne,resp. jeho alikvotnu ciastku,hoci podla tvrdenia zamestnavatela nato nemam narok.Pracovala som tam 8 rokov.
    Dostali ste výpoveď k dátumu 31.8.2007, kde podľa Zákonníka práce ešte platilo odstupné alebo výpovedná lehota.
    anka02 Pozri príspevok
    K 2.10.07 som byvaleho zamestnavatela poziadala o ukoncenie pracovneho pomeru,no ten mi dodnes nedal ani zapoctovy list a jeho vydanie podmienil tym,ze pocas oktobra som si mala spatne vypisat dovolenku za september,s odovodnenim,ze mi ju nepreplati.Dokonca mi nebolo umoznene ani nahliadnut so kolektivnej zmluvy.Za odpovede dakujem.
    S rozviazaním pracovného pomeru na základe Vašej žiadosti súhlasil?

    odstupne, nevycerpana dovolenka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.