Zavrieť

Porady

Trpnutie ruky

Mam len 17 rokov a trpnemi lava ruka. Neviem co mam s tym robit. Mam problemy s chbticou ale aj plavam a vacsinou vo velmi studenej vode. Prosim vas poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Ano moze to byt chrbtica, ale i nemusi. Trpnutie - poruchy senzibility - su varovnym signalom vysielanym z nervovej bunky telu, ze cosi nie je v poriadku. Signalizuje, ze prislo k stlaceniu nervu alebo cievy bud to nespravnou polohou, nespravnym drzanim tela. Zmeni sa poloha tela a trpnutie je prec. Ak vsak trpnutie trva dlho a ani pri zmene polohy sa nemeni tu moze ist o ochorenie. Pri vyluceni mechanickeho poskodenia nervu (roznymi vibraciami atd.) moze ist napr. o poruchu latkovej vymeny, nervove ochorenie, pricinou moze byt aj hyperventilacia - zrychlene dychanie zvycajne vyvolane psychicky a v neposlednej rade ako vedlajsi ucinok liekov.
    V kazdom pripade treba navstivit neurologa.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Vravíš že máš problémy z chrbticou a to môže byť jeden z problémov. Tiež som mala podobné problémy ked mi trpla celá ruka od pleca, a bolo to presne kvôli chrbtici, musela som kvôli tomu absolvovať obstreky, pretože som samozrejme išla na poslednú chvílu ked už mi bolo strašne zle. Odporúčam nezanedbať to, a isť sa čím skôr poradiť so svojim lekárom
    Ja mám tiež podobný problém,už 2roky behám po doktoroch zistili mi asmtu a to je tak všetko..začalo to s dýchaním a v poslednej dobe mi trpne celé telo,bola som na všelijakých všetreniach nič mi nezistili.Tiež stále hovoria,že chrbtica.Ale žeby chrbtcia spôsobovala tak veľa?Točieva sa mi hlava u neurologa všetko v poriadku som z toho zúfala

    Pachole je offline (nepripojený) Pachole

    Pachole
    Danka2323 Pozri príspevok
    Ja mám tiež podobný problém,už 2roky behám po doktoroch zistili mi asmtu a to je tak všetko..začalo to s dýchaním a v poslednej dobe mi trpne celé telo,bola som na všelijakých všetreniach nič mi nezistili.Tiež stále hovoria,že chrbtica.Ale žeby chrbtcia spôsobovala tak veľa?Točieva sa mi hlava u neurologa všetko v poriadku som z toho zúfala
    Ze zad jde hromada nervů do celého těla, vlastně ke všemu. Zkus kvalitní rehabilitzační masérku, ale pozor - ne sportovní, ale rehabilitační, ať Tě pořádně rozmasíruje, a uvidíš, že i dýchání se zlepší. Mi zaťaté svaly na hrudní páteři občas nedovolí volné dýchání, masáž mi oddálí potřebu Berodualu.
    Suhlasim a zmen neurologa

    Ak sa ti toci hlava a trpnu koncatiny, tak niekde chyba bude a dobry neurolog by ju mal najst.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.