Zavrieť

Porady

Zivnostnik - sidlo vs. trvale bydlisko

Zdravim.

Ako zivnostnik som si uviedol sidlo v mieste trvaleho bydliska. Teraz som sa prestahoval, chcem si zmenit trvale bydlisko, sidlo chcem ale ponechat v povodnom mieste. Je to mozne? Cital som zakon ale nie je mi to uplne jasne.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Na zivnostenskom urade treba ohlasit zmenu:
    trvale bydlisko: nove
    miesto podnikania: povodna adresa

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Živnostenský odbor Ti vydá "Úradný záznam o zmene údajov v ŽL." na základe ohlásenia o zmene trvalého pobytu. Ak nový trvalý pobyt bude v inom okrese, tak na tom Živn. úrade, kde bude patriť nový trvalý pobyt.
    Už musíš vlastniť nový preukaz totožnosti.

    Na základe tohoto úradného záznamu, ktorá bude neoddelitelnoi súčasťou už platného živnostenského listu sa vykonajú všetky zmeny, ktoré sú spojené s podnikaním, a to DÚ, Sociálna poisťovňa, Zdravotná poisťovňa, všetky prípadné zmluvy,v banke, oznámiť zmeny odberateľom, dodávateľom,prepis vozidla na DI,atď.

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Na základe tohoto úradného záznamu, ktorá bude neoddelitelnoi súčasťou už platného živnostenského listu sa vykonajú všetky zmeny, ktoré sú spojené s podnikaním, a to DÚ, Sociálna poisťovňa, Zdravotná poisťovňa, všetky prípadné zmluvy,v banke, oznámiť zmeny odberateľom, dodávateľom,prepis vozidla na DI,atď.
    No prave tomu som sa chcel vyhnut, vsetkym tym vybavovackam. Som myslel ze ked neecham povodnu adresu ako sidlo firmy, nebudem musiet nic vybavovat.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Musíš si to vybaviť, lebo si zmenil trvalý pobyt, čiže začínaš zmenou trvalého pobytu na mestskom /obecnom/ úrade, nový OP, následne ŽÚ - s vydaným úradným záznamom SP, ZP, DÚ, banka a pod.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Je to služná fuška, ja som to absolvovala. Len nezabudni na nič, čo je spojené s IČO-om.

    Zivnostnik - sidlo vs. trvale bydlisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.