Zavrieť

Porady

spoluvlastníctvo manželov ?!

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel dlhuje na nezaplatenom poistnom 240 000,-. Keďže ich nemá ani z čoho zaplatiť, nakoľko je nezamestnaný, očakávam, že nás čoskoro navštívi exekútor. Byt je písaný na mňa, ale kupovala som ho až po uzavretí manželstva, ako aj všetok nábytok, ktorý sa v byte nachádza. Manžel vlastní aj štvrtinu z mojej chaty, ktorú som zdedila po rodičoch. Môže exekútor siahnuť na byt a nábytok, ktorý tam mám? Môže nám zabaviť aj chatu? Môže začať stŕhať manželove nedoplaty z môjho účtu? Pomôže, ak prepíšem chatu a byt na deti? Prosím Vás , poraďte mi ...
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Najjednoduchší spôsob je darovacou zmluvou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

A môže mi teda exekútor siahnuť na byt a chatu? Alebo na moje bankové účty?
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

prosím vás , poraďte mi, som zúfalá ..
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pokiaľ máte byt v bezpodielovom vlastníctve môže byť predmetom exekúcie, ale v prvom rade exekútor siahne na bankové účty (vo všetkých bankách).
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

teda ja nie som právnik, ale ak to máte v bezpodielovom spoluvlastníctve, tak ti na to exekútor siahnuť môže. Asi by si musela dokazovať, že to je čiste tvoje a nenadobudnuté spoločne. V manželstve ručíte za všetky záväzky spoločne, teda ak ste BSM nezrušili.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ja myslím,že ak nemáte vysporiadané BSM tak áno,môže siahnuť na spoločný majetok,ktorý ste nadobudli počas trvania manželstva.Práve preto si manželia ak je jeden SZČO rozdelia BSM.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

čiže môžem prísť aj o peniaze na mojich bankových účtoch, kde on nemá ani podpisový vzor .. správne?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Podpisový vzor nemá vplyv na to, či môže byť vykonaná exekúcia. Banka ju musí vykonať, pokiaľ dostane príkaz k exekúcii.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

ale teda sú oprávnení vykonať exekúciu z môjho účtu, áno?
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

mimochodom, všetkým vám veľmi pekne ďakujem
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Exekútor pri začatí exekúcie zisťuje majetkové pomery dlžníka. Asi ako prvé zisťuje, či má účty v banke a najprv ich dá zablokovať, takže dlžník s účtom nemôže hýbať. Neviem však, či zisťuje hneď aj účty, ktoré má manželka, alebo tie až dodatočne, keď manžel nemá nič. Na tvojom mieste by som urýchlene dala zrušiť BSM alebo strčila peniaze niekam "do ponožky". Proste, všetko, čo je tvoje, je aj jeho a je jedno, že on s tvojím účtom disponovať nemôže. Jedine to, čo zdedíš nie je predmetom BSM a na to by ti siahnuť nemali.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

ako je možné zrušiť BSM? môže s tým manžel aj nesúhlasiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M&G Pozri príspevok
ako je možné zrušiť BSM? môže s tým manžel aj nesúhlasiť?
U notára.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

a môže nesúhlasiť???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno môže,k zrušeniu treba súhlas obidvoch manželov.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

skús si ešte prečítať občiansky zákonník, tam sa od par.143 píše o bezpodielovom spoluvlastníctve manželov
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

ĎAKUJEM VÁM!!!! Hlavne Danke
0 0
Verzuza Verzuza

Verzuza je offline (nepripojený) Verzuza

Mne zrušili BSM počas manželstva na súde a rozdelenie majetku u notára.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ahojte, chcem vás len informovať ako to všetko dopadlo. Navštívila som právničku, ktorá mi poradila, aby som kúpnou zmluvou predala dcére hnuteľný majetok. V tom prípade nám exekútor nemôže zobrať nábytok atď, pretože to nie je majetok manžela a ani predmet BSM. Na chatu som spísala darovaciu zmluvu na deti. Už len čakáme na vklad do katastra. Na moje bankové účty exekútor sihanuť nemôže, pretože sú písané len na mňa, ani mi nemôže dať exekúciu na moju výplatu (to mám od exekútora). Takže radím všetkým manželkám, ktoré sa dostali do podobnej situácie, aby sa všetkého spoločného majteku zbavili darovacími zmluvami, alebo "kúpnymi zmluvami". Všetko ale treba vyriešiť ešte pred tým, ako sa to dostane k exekútorovi, lebo potom to môžu napadnúť a ľahko o všetko prídete.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

M&G Pozri príspevok
Takže radím všetkým manželkám, ktoré sa dostali do podobnej situácie, aby sa všetkého spoločného majteku zbavili darovacími zmluvami, alebo "kúpnymi zmluvami". Všetko ale treba vyriešiť ešte pred tým, ako sa to dostane k exekútorovi, lebo potom to môžu napadnúť a ľahko o všetko prídete.

Ešte lepšie je však rozmyslieť si všetko pred tým, ako začne jeden z partnerov podnikať. Na podnikanie je potrebný súhlas manželky/manžela a BSM sa dá zrušiť hneď pri začiatku podnikania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať