Zavrieť

Porady

Musím zaúčtovať ?

Vydavateľ inzertných novín my poslal faktúru za inzerciu. Faktúra znela na inú službu ako sme si objednali a aj na inú sumu. Tak sme faktúru vrátili. Vydavateľ inzertných novín nám potom poslal opätovne pôvodnú ( nesprávnu ) faktúru, k nej dobropis a potom správnu faktúru.
Ja som však tú nesprávnu faktúru nezaúčtovala a ani dobropis k nej som nezaúčtovala. Zaúčtovala som len správnu faktúru.
Mohla som takto postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Podľa môjho názoru si mala zaúčtovať aj pôvodnú fa aj dobropis.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    AdrianaA Pozri príspevok
    Faktúra znela na inú službu ako sme si objednali a aj na inú sumu.
    A akým dňom by sa to malo zaúčtovať?

    Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky .... a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

    Služba síce bola uskutočnená, ale nie je k dispozícii podklad dokumentujúci túto skutočnosť (ak neberiem do úvahy, že by účtovala na základe objednávky ako o nevyfakturovanej dodávke).

    Veď na faktúre bola uvedená iná služba, ktorú vôbec neodobrali (t.j. nebola im dodaná).

    Osobne by som tiež o nej neúčtoval.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Stefan2005 Pozri príspevok
    A akým dňom by sa to malo zaúčtovať?

    Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky .... a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

    Služba síce bola uskutočnená, ale nie je k dispozícii podklad dokumentujúci túto skutočnosť (ak neberiem do úvahy, že by účtovala na základe objednávky ako o nevyfakturovanej dodávke).

    Veď na faktúre bola uvedená iná služba, ktorú vôbec neodobrali (t.j. nebola im dodaná).

    Osobne by som tiež o nej neúčtoval.
    Nesprávnu faktúru by som ani ja neúčtovala, ale by som ich nechala pripojené k správnej (kvôli prípadnému hľadaniu v budúcnosti)

    Musím zaúčtovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.