Zavrieť

Porady

samozdanenie zDF-OMEGA

Dobrý večer prajem poraďáci,
prosím Vás,cez aký typ resp.vzor účtujete v Omege samozdanenie?
jedná sa mi o došlú faktúru z ČR,ktorú však evidujem medzi tuzemskými DF,lebo je vystavená v SK (preto nevidím dôvod evidovať ju cez zDF).

Faktúru mi vystavila česká firma-platca DPH v ČR
má IČ DPH CZ..
faktúru vystavila v SK,ale bez DPH
to znamená,že ja ju musím samozdaniť,áno?
(že je vystavená v Sk,to neberiem do úvahy,áno?)
Ďakujem moc za všetky názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Boháčová
    ........jedná sa mi o došlú faktúru z ČR,ktorú však evidujem medzi tuzemskými DF,lebo je vystavená v SK (preto nevidím dôvod evidovať ju cez zDF).........
    V rade DF nie sú tieto vzory pre nadobudnutie tovaru, služieb. Treba použiť rad zDF . To že máš SKK menu nevadí, program ju vníma ako každú inú zahr. menu a prepočítava 1:1 .
    Naposledy upravil liba2 : 14.11.07 at 18:27 Dôvod: citovala som nesprávneho člena porady
    liba2 Pozri príspevok
    V rade DF nie sú tieto vzory pre nadobudnutie tovaru, služieb. Treba použiť rad zDF . To že máš SKK menu nevadí, program ju vníma ako každú inú zahr. menu a prepočítava 1:1 .

    aha
    ale ked ja som si uz fakturu tak fiktivne zauctovala v DF-teda este nepredkontovala,len nahodila dodavatela a datum (aby som to mala spravne po poradi,podla datumov)
    faktura je asi 20.10.
    a za nou uz mam zauctovane dalsie slovenske faktury,az do 31.10.
    potom keby ze ju vymazem z DF a zauctujem do zDF,tak mi chyba v DF jedno interne cislovanie
    alebo si ju uz necham medzi DF a skusim rucne nahodit,podla vzoru v zDF,rucne nahodim rovnake typy sum,ako je automaticky predkontovane pri zDF
    malo by mi tie typy sum zobrat aj pri slovenskych DF,nie?
    dik

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    ........malo by mi tie typy sum zobrat aj pri slovenskych DF,nie?
    dik
    Neviem, vyskúšaj a daj vedieť, poučia sa z toho aj ostatní čo to ešte neskúšali .

    makika je offline (nepripojený) makika

    makika
    tak teraz neviem ja mám ten istý prípad a ked som volala na hot line mi bolo povedané,že to má ísť do tuzemských faktúr?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Zuzana Bohačova: urcite danu zahranicnu fa nenahodis v DF tak ako ma byt keby si uctovala cez zDF. Podla tvojho prispevku mam pocit, ze nepouzivas vzory v Omege, kt. su vytvorene perfektne a viac nez zlahcuju pracu. Vymaz ju z DF a nahod do zDF a chod podla vzoru ako je to tu vyssie napisane. Co sa tyka ciselnej rady, tak sa da vzdy precislovat - je to hromadna funkcia omegy a robi sa automaticky (musis len zadat od kt. obdobia ti ma precislovat doklady)

    mam pocit ze som to tu uz kdesi pisala, ale nevadi, ked dorazim k domacemu kompu, tak sem prilepim presny postup nahodenia zDF

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Postup nahodenia zDF pre samozdanenie a fa vystavenu v SKK:

    - otvor EUD, a zadaj okruh zDF
    - stlac pridaj
    - vyber vzor 72 a ENTER (teraz ta bude program sam navigovat, co treba vyplnit):
    - zadaj externe cislo - ENTER
    - zadaj partnera - ENTER
    - zadaj text - ENTER
    - zadaj datum vyhotovenia - ENTER
    - zadaj datum prijatia - ENTER
    - zadaj datum splatnosti - ENTER
    - zadaj datum vzniku danovej povinnosti - ENTER
    - zadaj menu "SKK" - ENTER
    - zadaj kurz pre NBS stred (mal by byt doplneny automaticky 1,00) - ENTER
    - zadaj kurz pre DPH - kedze fa je vystavena v SKK aj tento kurz bude 1,00 - ENTER
    - zadaj sumu do "volny zaklad" napr. 2000,- a potvrd na OK potom znova ENTER
    - zadaj účet na strane MD - ENTER - zadaj analytiku - ENTER

    A program sam doplni DPH na obe strany a uz len potvrdit hotovy doklad na OK a je hotovo.

    Pozn: jedine co by som opravila v hotovom doklade (predtym ako finalne potvrdim posledne "OK") je analytika uctu 321 - pretoze to pocas nahadzovania samotneho dokladu nejde.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Analytiku na účte 321 je treba mať nastavenú v Číslovaní dokladov. V prípade, že tam je nastavená iná analytika, aká bude použitá v doklade, program to pri kontrole vyhodí ako závažnú - červenú - chybu.

    samozdanenie zDF-OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.