Zavrieť

Porady

Registratúra v praxi

Prešla som príspevky registratúry, ale odpoveď na moje otázky som nenašla. Určite sú tu aj ľudia, ktorí registratúru robia dlhšie a vedia poradiť aj s praktickými skúsenosťami s vykonávaním registratúry. Podľa zákona sme povinný viesť evidenciu dokladov došlých do firmy a aj vzniknutých vo firme. Lenže nám vznikajú doklady v rôznych oblastiach a tak máme evidencii viac. Napr. ISO vytvára veľké množstvo záznamov a o nich si vedie aj evidenciu. Došlú a odoslanú poštu spracovávame zas osobitne v rámci účtovného programu. Rovnako sa posielajú a prijímajú maily, odosielajú a prijímajú faxy. o všetkom máme evidenciu, ale nie spoločnú. Ako sa to dá zosúladiť? Má s tým niekto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Ano, všetky evidencie, ktoré uvádzaš sa samozrejme dajú veľmi jednoducho zosúladiť a pre celú správu registratúry je to najjednoduchšie ale aj najúčelnejšie upraviť interným predpisom. Máme ho vypracovaný, samozrejme vzhľadom na autorské právo by nebolo vhodné celé to zverejňovať. V prípade záujmu , pošli mi súkromnú správu.

    NETX je offline (nepripojený) NETX

    NETX
    Ahoj,

    začínam robiť registratúrny poriadok a neviem si rady s internou smernicou, plánom. Môžeš mi poskytnúť nejaké podklady.

    Vďaka

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prezri si tento, snáď nájdeš inšpiráciu.

    Registratúra v praxi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.