Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávky.

Mame neuhradené pohľadávky z roku 2006, po lehote splatnosti všetky 1 rok v sume 600.000,- Sk. Firma ešte existuje, no je nefunkčná. Jednali sme s majiteľmi najskor osobne , vraveli ze zaplatia atd, ved to poznate. Nakoniec nam jeden znamy doporucil firmu, na vymáhanie pohľadávok, ktorej sme to zverili.Podpísali sme zmluvy a oni nám vyfakturovali Registračný poplatok v sume 5000,-+ DPH, na základe mandátnej zmluvy.Ako mám postupovať, môžem si dať do nákladov Registračný poplatok a narokovať si DPH???
A poradte prosím co s tými pohľadávkami? Mám navýšiť pohľadávky o tento poplatok?? Musím na konci roku vystaviť aj zmluvnú pokutu/úrok z omeškania/ a účtovať o ňom??
poradte prosím ak má niekto podobný problém!!!
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Neviem, akej firme ste zadali vymahanie, ale ten registracny poplatok sa mi zda neobvykly. Pred casom sme mali podobny problem, ale zmluva bola postavena tak, ze vymahatel bude uctovat proviziu z vymozenej pohladavky. Toto je legalny danovy naklad.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    durisovad Pozri príspevok
    Neviem, akej firme ste zadali vymahanie, ale ten registracny poplatok sa mi zda neobvykly. Pred casom sme mali podobny problem, ale zmluva bola postavena tak, ze vymahatel bude uctovat proviziu z vymozenej pohladavky. Toto je legalny danovy naklad.
    súhlasím, a ešte doplním, že provízia nesmie byť vyššia ako vymožená pohľadávka, resp. vyššia môže byť, ale rozdiel už nie je daňovým nákladom

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    S tymto suhlasim aj ja, ved ak by bola provizia vyssia ako vymozena pohladavka, bolo by zbytocne vobec to zadavat. Iba ak by sa chceli nejake peniazky preprat.

    Vymáhanie pohľadávky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.