Zavrieť

Porady

Vysvetlivky k uctovnej osnove

Ahojte vsetci,

prosim vas ma niekdo poriadne vysvetlivky k uctovnej osnone? Moji milovani sefovci sa rozhodli ze ma presunu z wiedne do slovenskej nasej firmy, lenze jak tak citam osnovu nerozumiem mnohym vyrazom takze neviem kde co zauctovat.

Dufam ze mi moze niekdo pomoct

velmi pekne vam dakujem
Velve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    velve Pozri príspevok
    ja sa len ne vyznam v slovenskej uctovnej osnove, neviem co kam priradit.
    Účtovala som pred rokmi s.r.o., kde majiteľ bol Rakúšan, preto sa mu účtovné knihy tlačili aj v nemčine. Prikladám účtovný rozvrh - ktorý som v tejto firme používala. Presnosť neviem posúdiť, lebo po nemecky neviem.
    Preklad robila tlmočníčka (s pečiatkou), ale verím tomu, že niektoré výrazy nebudú zodpovedať presnému obsahu. Dúfam však, že ti to pomôže ako-tak sa zorientovať.
    • File Type: txt U7.txt (11.3 KB, 120 videní)

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Zoltán Kovács, cloe, KEJKA, ondrejvla, Anja111, rea.b, Marína, otázka
    2

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    velve Pozri príspevok
    Ahojte vsetci,

    prosim vas ma niekdo poriadne vysvetlivky k uctovnej osnone? Moji milovani sefovci sa rozhodli ze ma presunu z wiedne do slovenskej nasej firmy, lenze jak tak citam osnovu nerozumiem mnohym vyrazom takze neviem kde co zauctovat.

    Dufam ze mi moze niekdo pomoct

    velmi pekne vam dakujem
    Velve
    Skús si najprv naštudovať Postupy účtovania...

    velve je offline (nepripojený) velve

    velve
    tie postupy su skoro rovnake jak na slovensku aj v rakusku, ja sa len ne vyznam v slovenskej uctovnej osnove, neviem co kam priradit. tak napr.: v rak. zauctujem kupu kancelarskych potrieb (zaplatenu cez Bank.Kartu) takto: 7600/3210 a na slovensku????? ta banka mi je jasna ale kancelarske potreby????? podla osnovy neviem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    velve Pozri príspevok
    tie postupy su skoro rovnake jak na slovensku aj v rakusku, ja sa len ne vyznam v slovenskej uctovnej osnove, neviem co kam priradit. tak napr.: v rak. zauctujem kupu kancelarskych potrieb (zaplatenu cez Bank.Kartu) takto: 7600/3210 a na slovensku????? ta banka mi je jasna ale kancelarske potreby????? podla osnovy neviem

    Hm... najskôr treba viac poznať aj číselne účtovnú osnovu, ak v Rakúsku zaúčtuješ na základe priloženej potvrdenky pri bank.výpise tento materiál priamo do spotreby, tak sú postupy identické. U nás je to MD 501/A/ D 221/A
    a pri platiteľovi DPH ešte rozdelené na základ a daň. Dôležité sú ako je spomínané vyššie postupy účtovania.

    velve je offline (nepripojený) velve

    velve
    hej nasla som to, super dakujem aj ked mnohym slovam moc nerozumiem ale da sa, ved ked budem mat potom nejaky problem tak dufam ze sa mozem na vas obratit......

    Dakujem

    velve je offline (nepripojený) velve

    velve
    Jeziiiiiiis Rozalka, super velmi pekne ti dakujem, velmi mi to pomohlo....
    este raz moc diky...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    velve Pozri príspevok
    Jeziiiiiiis Rozalka, super velmi pekne ti dakujem, velmi mi to pomohlo....
    este raz moc diky...
    No ale vari by si Rozalka zasluzila aj ocenenie od zadavatelky otazky...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zadávateľka je nová, tak ocením miesto nej.....
    ale to Jeziiiiiiiiiiiis... hovorí za všetky body.

    Vysvetlivky k uctovnej osnove

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.