Zavrieť

Porady

a znovu tie cesťáky...

ahojte. práve som skončila obhliadku všetkých príspevkov ohľadom cesťákov, ale nenašla som tam popis úplného začiatku. čo vlastne robiť krok za krokom. držím totiž v rukách kopec lístkov z autobusu, plus pár bločkov z reštaurácie za obedy. všetko sa to týka konateľa a spoločníka sro zároveň, ktorý cestoval po SR ohľadom firemných záležitostí. niektoré autobus. lístky pekne sedia - napr. odchod Košice - príchod Trnava
odchod Trnava - príchod Košice.
ale mám aj také, kde je len cieľ cesty - Košice - Trnava. no a z Trnavy už šiel s nejakým známym jeho súkromným autom.
Celý môj problém spočíva v tom, že absolútne netuším čo s tým. ako to všetko dať dokopy, či to zopnúť na cesťák spolu s bločkami za obedy atď. mal by niekto tú trpezlivosť, vysvetliť mi postup? ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    začiatok - nie je to tvoja vec. Zúčtovanie pracovnej cesty má robiť zamestnanec, v tomto prípade konateľ. Ale je to zrejme bežné... účtovníčke dá igelitku s bločkami a ty sa tráp.... no ked sa chceš trápiť, tak zapoj aj vlohy veštice a modeliuj, modeluj, modeluj.....
    výsledkom by mal byť prehľad ciest, kedže ide o konateľa, prikazuje cestu sám sebe, hm...
    vážne (ak by sa mi nepodarilo tejto "povinnosti" vyhnúť)
    použila by som excel a spísala všetky bločky podľa dátumov, zoradila podľa dátumov a vyšlo by mi z toho, kde kedy bol a súvisiace výdavky.
    bločky z reštaurácie by som hodila na repre
    uplatnila podľa dĺžky trvania stravné.
    A celé by som to dala na jeden cesťák (tlačivo), kde by som sa odvolala na tú tabuľku ako prílohu.
    Podpisuje a nesie zodpovednosť konateľ.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    a čo spraviť s cestovnými lístkami, ktoré majú len jeden smer jazdy a spätný lístok nemám? ako ho uplatniť? tým pádom nevieme ako dlho sa tam zdržal a teda v akej sume uplatniť stravné?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tu už pomôže iba spolupráca s cestovateľom, resp. jeho súpis dátumov a časov - náhrady vypočítaš potom ľahšie.


    P.S.: Ja by som to nerobila.



    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vilob Pozri príspevok
    a čo spraviť s cestovnými lístkami, ktoré majú len jeden smer jazdy a spätný lístok nemám? ako ho uplatniť? tým pádom nevieme ako dlho sa tam zdržal a teda v akej sume uplatniť stravné?
    preto som ti napísala, zapoj vlohy veštice......
    naozaj si myslíš, že je to tvoja starosť? Ak áno, daj návrat na druhý deň, návrat z Košíc v jeden deň je nereálny, a v takom prípade by ti mohlo pomôcť napr. potvrdenie - účet za ubytovanie. Ak nie je, cestovný lístok by som uznala, evidentne tam cestoval (možno niekto iný...) a vrátiť sa MUSEL, nie?
    do poznámky - "stratený cestovný lístok", "návrat autom obchodného partnera",.....
    naozaj úloha pre vešticu
    a súhlasím z P.S. predchádzajúceho príspevku............... ja by som to nerobila
    (určite nie zadarmo............. )

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    hm. nerobím účtovníctvo dlho, zrejme sa budem musieť naučiť povedať si (klientovi), čo si ako predstavujem a zbytočne si nevyrábať robotu.ako sa hovorí, človek sa učí na vlastnej biede. ale ďakujem krásne. pomohli ste mi.
    Naposledy upravil vilob : 18.11.07 at 14:46

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Ešte mi napadlo.. Keď idú traja konatelia jednej sro na spoločnú pracovnú cestu, môžem im vypísať jeden cesťák?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vilob Pozri príspevok
    Ešte mi napadlo.. Keď idú traja konatelia jednej sro na spoločnú pracovnú cestu, môžem im vypísať jeden cesťák?
    Nie , každý osobitne .

    a znovu tie cesťáky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.