Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra

Prosím Vás poraďte mi, či správne evidujem zahraničnú došlú faktúru.
Faktúra došla z Poľska a je vystavená v EUR a tiež je vykázaná v PLN/poľskej mene/. Ja som ju preratúvala kurzom PLN.
Teraz neviem, či som nemala prerátať iba kurzom v EUR. Neviem či je to chyba.
Prosím poraďte, ďakujem
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

keď je v dvoch menách, doporučujem evidovať v mene, v ktorej ju budeš uhrádzať.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Ona je vlastne uvedená takto: Valuta transakcií: EUR a nižšie je iba tá suma EUR aj PLN.
Zahraničná firma niekedy vezme aj zloty aj EURá.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ale veď tam je to uvedené, že to má byť v EUR. Možno pre vlastné potreby je pre nich jednoduchšie, že to uvedú aj v zlotych. Nemusia potom preratúvať.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

A doklad o zaplatení je uvedený v akej mene?
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Teraz sa bojím, či nemusím všetky faktúry ešte raz zaevidovať v EUR, kvôli DP DPH /samozdanenie/
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

viackrát prevzali zloty ako EURá
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

evidentne im je jedno, v akej menej uhrádzaš. Doporučujem teda v smernici určiť, akú menu budeš evidovať, pokiaľ budeš mať dve meny na faktúre. Aby si potom nemusela prepočítavať DPH...
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

EURá mohli byť na fa.uvedené orientačne,ale platiť sa mohlo v zlotych,takže by som robila prepočet meny,ktorú som zaplatila za dodaný tovar na základe dokladu o zaplatení.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

áno rozumiem, čiže nič sa nestalo, keď som to takto zaevidovala.
Zároveň ďakujem za Vašu pomoc.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Chcela by som sa spýtať, mám faktúru za tovar a predávajúci má české DIČ a je na nej vyčíslená DPH. Do odpočtu nepôjde, ale do nákladov môžem dať sumu s dph, alebo bez? Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Do nákladov ide suma aj s DPH.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

dakujem veľmi pekne.......
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať, mám zahraničnú faktúru z nejakej firmy z Viedne a nenašla som na nej žiadne dič ani telefon, len adresa. Mám ju samozdaniť???Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Je na fa.uvedený odberateľ s IČ DPH SK?Over si na stránke www.drs.sk zahraničného platiteľa DPH,ak je platiteľ dodávateľ aj odberateľ a fa.je bez DPH ,treba samozdaniť.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

vikinka Pozri príspevok
Je na fa.uvedený odberateľ s IČ DPH SK?Over si na stránke www.drs.sk zahraničného platiteľa DPH,ak je platiteľ dodávateľ aj odberateľ a fa.je bez DPH ,treba samozdaniť.
ďakujem veľmi pekne, skusim..
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať, mám zahraničnú faktúru z nejakej firmy z Viedne a nenašla som na nej žiadne dič ani telefon, len adresa. Mám ju samozdaniť???Ďakujem
A fa je vystavená s ich DPH alebo bez? A za čo to je? Odberateľ je na Fa tiež uvedený ako plátca DPH?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

vikinka Pozri príspevok
Je na fa.uvedený odberateľ s IČ DPH SK?Over si na stránke www.drs.sk zahraničného platiteľa DPH,ak je platiteľ dodávateľ aj odberateľ a fa.je bez DPH ,treba samozdaniť.
prosím Vás ja to tam neviem nájsť....neporadí mi niekto ako mám tu firmu vyhladať?
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Iwett Pozri príspevok
prosím Vás ja to tam neviem nájsť....neporadí mi niekto ako mám tu firmu vyhladať?
Iwett, cez link uvedený nižšie môžeš overiť IC DPH zahraničnych firiem
http://ec.europa.eu/taxation_customs...tedLanguage=SK

ale pišeš, že máš len adresu firmy, tak asi musiš kontaktovať firmu
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
SZČO - so slovenskou živnosťou pracuje pre slovenskú firmu v Holandsku. Potrebuje vystaviť faktúru. Napísal mi sumu v EUR.

Fa vystavím, tak že si tie EUR prepočítam kurzom napr. dnešným a na fa uvediem obe sumy. Alebo to treba faktúrovať iným spôsobom?

Ďakujem
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Keď pre slovenskú firmu , tak môžeš faktúrovať aj v slovenských korunách. Ale ak už si vystavila v EUR tak ju prepočítaš kurzom ktorý pripadá na deň vystavenia a uvedieš tam sumu aj SKK. Pretože účtovníctvo musíš viesť v slovenských korunách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať