Zavrieť

Porady

zaloha

nas buduci obchodny partner od nas ziada zalohu kedze tovar o ktory mame zaujem je vyssej cenovej hladiny, to by nebol problem akurat ze danu zalohu ziada poslat postovou poukazkou na ucet pricom ja nemam k dispozicii ziaden doklad, predfa a tak, ako to zauctovat tak aby to bolo ok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja by som na Vašom mieste žiadala predfaktúru a potom nie je problém zaplatiť aj poštovou poukážkou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vanilka Pozri príspevok
    nas buduci obchodny partner od nas ziada zalohu kedze tovar o ktory mame zaujem je vyssej cenovej hladiny, to by nebol problem akurat ze danu zalohu ziada poslat postovou poukazkou na ucet pricom ja nemam k dispozicii ziaden doklad, predfa a tak, ako to zauctovat tak aby to bolo ok?
    Podkladom pre úhradu zálohy nie je telefonické požiadanie . Na základe Vašej objednávky a potvrdení ceny za tovar Vám dodávateľ vystaví zálohovú faktúru a na základe zálohovej faktúry môže prebehnúť zálohová platba .
    Nie je podmienkou , že to musí byť platené šekom . To sa mi nezdá seriózne , ak na Vás tlačí aby ste to platili šekom a bez akého koľvek dokladu .

    Ak budete mať Zálohovú FA , tak zrealizujete platbu na jeho BÚ , kde budete mať aj špecifikovanú platbu VS .Platbu je možné aj prevodom z účtu na účet a pokiaľ by ste mu to vložili ako úhradu priamo na BÚ v tej banke , v ktorej má zriadený BÚ , platbu bude ma na účte hneď , a v prípade platby poštovou poukážkou to môže trvať aj niekoľko dní .

    Len treba dávať pozor , lebo jeho prístup sa nejako nejaví seriózne . Ale to je môj pocit z Vašej zadanej otázky .Možno skutočnosť je celkom iná .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Možno má zablokovaný účet , napr. kvôli exekúciam, treba naozaj opatrne s poslaním peňazí bez riadneho podkladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.