Zavrieť

Porady

ODVODY POČAS PN

Dobrý deň, potrebovala by som súrne vedieť v akej výške sú odvody zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je zamestnaný na polovičný úväzok, je mu vyplácaná presne polka z minimálnej mzdy a je celý mesiac na PN.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sedi Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som súrne vedieť v akej výške sú odvody zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je zamestnaný na polovičný úväzok, je mu vyplácaná presne polka z minimálnej mzdy a je celý mesiac na PN.
    Ďakujem!
    Ak bol celý mesiac PN, tak odvody sú 0,- Sk. Nemá vymeriavací základ.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Odvody za zamestnanca počas PN aj keď je na polovičný uväzok, presne tak ako u iného zamestnanca. Odvody sa vždy rátajú z vymeriavaceho základu. Počas PN je jeho vymeriavací základ predsa Sk 0,-- ak je PN celý mesiac, takže už logicky, odvody žiadne.
    A to počas prvých 10 dní platených zamteľom i od 11 dňa, keď platí Soc. poisťovňa. Počas PN za zamestnanca do zdravotenej poisťovne platí štát, takže začiatok i koniec PN treba nahlásiť pomocou tlačiva Oznámenie zamestnávateľa ...

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    Ďakujem..takú skorú odpoveď som fakt nečakala..ja len mám problém doma lebo mamina je zamestnaná u švagra vo firme a stará sa im o malého ale po určitých nezhodách sa milý švagor rozhodol že tento pracovný vzťah ukončí a keďže je teraz mamina PN ocino chcel dorovnať to čo by bol švagor odvádzal do poisťovne..tak takto aspoň vieme že sme mu neni nič dlžný..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.