Zavrieť

Porady

SZČO + TPP a určovanie odvodov

Pracujem na trvaly pracovny pomer a popri tom podnikam v ramci zivnosti. Ako zivnostnik som doteraz nemusel platit odvody a nebudem musiet ani od jula 2008. Avsak na rok 2008 mam moznost v ramci zivnosti podpisat zmluvu, kde mojim hrubym prijmom bude suma 300.000,- SKK. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Vie mi niekto poradit:<o:p></o:p>
1) ci je mozne si dat do nakladov v danovom priznani za rok 2008 odvody, ktore mi zamestnavatel bude stahovat z mojho platu pocas zdanovacieho obdobia 2008?<o:p></o:p>
2) co bude rozhodovat pri urcovani vysky socialnych i nemocenskych odovodov od jula 2009? Bude sa brat do uvahy iba moj prijem v ramci zivnosti na vypocet vymeriavacieho zakladu, alebo aj prijem v ramci trvaleho prac. pomeru, kde mi uz mesacne strhavaju odvody? Ak budem mat v TPP cca v hrubom 350 tis., kolko budem musiet platit mesacne odvody ako zivnostnik? <o:p></o:p>
3) je mozne, ze podpisanie zmluvy v ramci zivnosti mi prinesie tolko starosti a vydavkov, ze sa mi to v konecnom dosledku az tak neoplati? :-)<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Chcel by som si totiz spocitat, ake budem mat v roku 2009 priemerne mesacne vydavky urcene do statu (vratane dane)... Dakujem za pomoc.<o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZČO + TPP a určovanie odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.