Zavrieť

Porady

Krádež prenajatej veci

Prosím o radu
- prenajali sme si strojné zariadenie od inej firmy a počas obedňajšej prestávky niektoré súčiastky v dosť vysokej sume boli odcudzené.
Prenajímateľ nám vyfakturoval tieto odcudzené súčiastky na základe protokolu ktorý bol na mieste spísaný so zástupcom ich firmy a nami, služby súvisiace s prenájmom - servis. Prosím o pomoc ako zaúčtovať u nás - nájomca a môže sa z tejto fa uplatniť DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak išlo o krádež, a súčiastky boli značne vysokej sumy, volala by som políciu. Od ich potvrdenia závisí i spôsob účtovania.
    Ak ide o škodu nezavinenú daňovníkom.19/g/2-a polícia mi to potvrdí, ide o daňový výdavok

    Anak ide o škodu 21/2/e.
    Čo rozumieme pod pojmom škoda? neodstrániteľné poškodenie alebo zničenie majetku..., ak by som účtovala o škode, do daňových výdavkov by mi išla ZC.

    Aby sme mohli uviesť stroj do prevádzky, je potrebné nakúpiť súčiastky-a tento nákup by som chápala ako opravu bez obmedzenia.

    Fa by som opravu, pretože stroj uvediem do prevádzky opravou. Definícia škody - je na inom základe...

    Krádež prenajatej veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.