Zavrieť

Porady

Priemerný čistý mesačný zárobok

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu alebo potvrdenie mojich výpočtov k zisteniu priemerného hrubého mesačného zárobku a následne priemerného čistého mesačného zárobku za obdobie 07-09/2007. Zamestnankyňa ma požiadala o vydanie potvrdenia o príjme - žiada o poskytnutie podpory zo Štátneho fondu rozvoja bývania - potvrdenie je pre Mestský úrad.

Zobrala som pre výpočet priemerného hrubého mesačného príjmu priemer z 7-9/2007 - denný bol 1093,- Sk, t.j. hodinový - 136,60 Sk.

136,60 Sk/hod. x 174 hod.(priemerný počet prac. hodín) = 23769,- Sk/mesiac

DDS zamestnankyňa nemá.

Hrubý príjem: 23769,- Sk
- nezdaniteľná čiastka - 7968,- Sk
- poistné 3187,- Sk
_______________________________
Základ dane: 12614,- Sk
19% preddavok na daň 2396,- Sk
________________________________

Hrubý príjem: 23769,- Sk
- poistné 3187,- Sk
- daň 2396,- Sk
______________________
priemerná ČM 18186,- Sk


Prosím Vás postupujem správne? lebo zväčša mi poradili, že mám spočítať príjem za uvedené 3 mesiace a vydeliť 3...no na tomto potrvdení figuruje vyslovene § 134 ZP!

Ďakujem za každú radu k uvedenej téme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu alebo potvrdenie mojich výpočtov k zisteniu priemerného hrubého mesačného zárobku a následne priemerného čistého mesačného zárobku za obdobie 07-09/2007. Zamestnankyňa ma požiadala o vydanie potvrdenia o príjme - žiada o poskytnutie podpory zo Štátneho fondu rozvoja bývania - potvrdenie je pre Mestský úrad.

    Zobrala som pre výpočet priemerného hrubého mesačného príjmu priemer z 7-9/2007 - denný bol 1093,- Sk, t.j. hodinový - 136,60 Sk.

    136,60 Sk/hod. x 174 hod.(priemerný počet prac. hodín) = 23769,- Sk/mesiac

    DDS zamestnankyňa nemá.

    Hrubý príjem: 23769,- Sk
    - nezdaniteľná čiastka - 7968,- Sk
    - poistné 3187,- Sk
    _______________________________
    Základ dane: 12614,- Sk
    19% preddavok na daň 2396,- Sk
    ________________________________

    Hrubý príjem: 23769,- Sk
    - poistné 3187,- Sk
    - daň 2396,- Sk
    ______________________
    priemerná ČM 18186,- Sk


    Prosím Vás postupujem správne? lebo zväčša mi poradili, že mám spočítať príjem za uvedené 3 mesiace a vydeliť 3...no na tomto potrvdení figuruje vyslovene § 134 ZP!

    Ďakujem za každú radu k uvedenej téme.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Ahoj, no, ja som takýto postup ešte nikdy nepočítala, vždy som robila ako píšeš nižšie: spočítam mesiace, vydelím 3.(teda na takéto potvrdenia, nie dovolenkový.)
    Ale v podstate si myslím, že by mal výsledok byť plus-mínus takmer rovnaký v oboch prípadoch.
    Aj tak to nikdy nikto neskúmal z nijakého úradu, aký postup som zvolila (teda aspoň mne sa to nestalo).

    No, nijaká super rada to asi nebude odo mna

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Zatiaľ som to takto robila aj ja...len po viacerých vydaných publikáciách ktoré som si prečítala, tak by som mala postupovať asi pri potvrdzovaní v zmysle ZP...riadime sa ako zamestnávateľ len Zákonnikom práce...ďakujem aj to je rada

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Uvedený výpočet priemerného čistého mesačného zárobku je správny. Akuurát namiesto čísla 174 sa používa číslo 21,74 x 8 = 173,92.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    ďakujem veľmi pekne, použijem tento druhý priemerný počet prac. hodín - áno je to tak už som sa k tomu dopátrala dnes v jednej poradni...ešte ma zujíma či používate aj ten druhý spôsob výpočtu /jednoduchší/ pre niektoré potrvdenia, alebo sa mám riadiť výslovne § 134 ZP?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak nie je vyslovene v požiadavke napísané akým spôsobom chcú ten priemer vypočítať (napr. za posledný štvrťrok, za posledný rok a pod.), používame priemený čistý mesačný zárobok podľa Zákonníka práce.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Tak podľa týchto informácií, ktoré som si prečítala, som usúdila, že budem vždy pri zisťovaní priemerného mesačného čistého príjmu vychádzať z ust. § 134 ods. 9 ZP.
    Ďakujem za všetky príspevky veľmi mi pomohli.

    Jarina6 je offline (nepripojený) Jarina6

    Jarina6
    Dobrý deň, môžete mi prosím Vás poradiť, ako mám vypočítať priemerný hrubý mesačný príjem a priemerný čistý mesačný príjem zamestnancovi za rok 2008, keď v mzde za 02/2008 mu bola vyplatená prémia za obdobie r.2007 a v mzde 12/2008 prémia za obdobie 01-09/2008 ? Zamestnanec potrebuje potvrdenie pre banku na účely úveru. V tlačive banka tiež vyžaduje uviesť priemerný vymeriavací základ ( t.j. priem.vym.základ pre odvody do sociálnej poisťovne ) za posledné tri mesiace t.j. 12/2008 - 02/2009. V mzde 02/2009 boli zamestnancovi vyplatené prémie za obdobie 10-12/2008.

    Ďakujem za všetky rady, ktoré mi pošlete.
    Naposledy upravil Jarina6 : 09.03.09 at 17:37 Dôvod: Oprava roku

    Priemerný čistý mesačný zárobok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.