Zavrieť

Porady

paušalne výdavky...

Poraďte mi prosím - v DP "B" si živnostík uplatňuje daňové výdavky 25% z príjmu + zaplatené poistenie, ktoré je povinný platiť /zdr. + soc.poistenie/. V roku 2004 si zaplatil aj doplnkové dôchodkové poistenie vo výške Sk 24 000,00.
Moja otázka:
- môžem DDP 24 000,00 započítať do daňových výdavkov alebo je DDP zahrnuté v 25%?

... mám ešte jeden problém ohľadne dane z motor.vozidiel. Neviem či nám nevie nikto poradiť alebo či je len porada "ostatné dane" málo navštevovaná /zaujímava/.
Usporiadat
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Podľa mňa 24 000.-Sk pre rok 2004 DDP u SZČO je zahrnuté u daňových výdavkov v 25% paušalu,ale na budúci rok /daňové priznanie za rok 2005/už si môže SZČO uplatniť
max 12 000.-Sk na DDP. To jest 24 000.- Sk nezapočítaš do daňových výdavkov
a na budúci rok 12 000.-Sk na DDP započítaš.
Dúfam,že ma niekto opravý ,ak sa som napísal nesprávne.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

http://www.porada.sk/showthread.php?...1lne+v%FDdavky
Otvor a hľadaj odpoveď 7
Naposledy upravil Muška : 03.03.05 at 12:49
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Katka - DDP /24.000/ dáš mimo 25%, spolu so zdravotným aj sociálnym poistením. Ale až budúci rok a nebude to 24, ale 12.
Naposledy upravil Luba2 : 03.03.05 at 13:01
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ľubka si si istá? DDP je podľa mňa už v 25-tich percentách., tak ako hovorí Janko.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ja už si nie som istá ničím. Idem sa okontrolovať.
Už som si to pozrela, nedočítala som záverečné ustanovenia. Takže za rok 2005do 25%. Muška ďakujem za upozornenie.
Naposledy upravil Luba2 : 03.03.05 at 13:00
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Muška
Ľubka si si istá? DDP je podľa mňa už v 25-tich percentách., tak ako hovorí Janko.
Taká je pravda. Určite.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

:p Lubka2, veď sme včera zas až tak nevyvádzali.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Muška
:p Lubka2, veď sme včera zas až tak nevyvádzali.
Vieš, ja mám dnes ešte takú nepracovnú náladu, tak trepem nezmysly. Ale polepším sa.
0 0
Katka J. Katka J.

Katka J. je offline (nepripojený) Katka J.

Dnes som čítala, že DDP sa nezapočitáva do 25%. Tak som si už len chcela potvrdiť a prečítať aj iný názor - preštudovala som si celú debatu ohľadne DDP a pauš.výd. a prerábam DP. Ďakujem.
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Aj tak som z tych prispevkov nepochopila ci DDP je v sume pausalnych vydavkov 25% zahrnute alebo nie.... osobne si myslim, ze ANO.
Ale mam trosku inu otazku, poprosim o radu tych, co si uplatnuju pausalne vydavky... v takom pripade nie je potrebne viest uctovnictvo a teda sucastou danoveho priznania nie je ani vykaz o prijmoch a vydavkoch, majetku a zavazkoch. Staci poslat danove priznanie? Dakujem
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

uctovnictvo vedies iba v tom zmysle, ze evidujes prijmy, zasoby a pohladavky.
vykazy neodovzdavas, len danove priznanie
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A ako si treba evidovať príjmy, ak chcete uplatňovať výdavky %. Je na to nejaké tlačivo, ale len nejakú tabuľku v Exceli urobiť? A na uplatňovanie poistného na SP a ZP je potrebné tiež urobiť nejakú evidenciu? Diky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lucy
A ako si treba evidovať príjmy, ak chcete uplatňovať výdavky %. Je na to nejaké tlačivo, ale len nejakú tabuľku v Exceli urobiť? A na uplatňovanie poistného na SP a ZP je potrebné tiež urobiť nejakú evidenciu? Diky.
Lucy, ja to vediem priamo v programe JÚ a na konci účtovného obdobia sa rozhodnem na základe príjmov a výdajov, či sa použije § 6, ods.10 ZoDP. To v tom prípade, ak je viac položiek, a chcem mať v tom jasno. Ale môžeš si aj urobiť tabuľku v exceli a evidovať príjmy, priložiť doklady o príjmoch, t.j.faktúry, prípadne zmluvy. A platby do fondov idú plus k % z príjmu!
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Veďte si normálne účtovníctvo a až na konci roka si so zdaniteľných príjmov spravte percentuálne výdavky a máte hneď aj zrátané poistné/spravte si na to v programe samostatný kód, aby Vám to nasčítavalo/.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Poraďáci poraďte mi.
Kaderníčka - úplne v pohode by mohla ísť na 60 % výdavky.. Ale má to háčik. Neviem ako by som obhájila nasledovné:
Má nájom na priestory, ale sú tam aj iné kaderníčky a dohodli sa, že nájom je na túto moju kaderníčku - ona ho celý uhrádza. Rozpočítajú nájom a podielovo ho platia, vlastne ako "podnájom" tejto mojej klientke. Tzn., že má vlastne aj príjem z "podnájmu". Z toho mi vychádza, že asi nemôže ísť na 60 % paušálne výdavky.
Potvrďte mi to niekto.
Ď.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Súhlasím,v takom prípade nemôže.
A nemôže im ten prenájom vyfakturovať nie ako prenájom, ale ako kadernícke služby ?/akože im vypomáhala?/
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Rene, vidíš to Ti ma nenapadlo
Skúsim jej to navrhnúť, ale má tam už také tety na dôchodku, ktoré stále frčia na účto, dokonca nevyužili ani paušálnu daň. Na druhej strane dali zarobiť účtovníčkam . Ale zase asi nie moc dobrým účtovníčkam, keď im neponúkli takúto možnosť.
Pokúsim sa o nemožné a navrhneme im to. Uvidíme.
Máš to u mňa, už mi to asi vôbec nemyslí.
Cmuk
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

rene
Súhlasím,v takom prípade nemôže.
A nemôže im ten prenájom vyfakturovať nie ako prenájom, ale ako kadernícke služby ?/akože im vypomáhala?/
Vždy sa dá "veci pomôcť" a je to úplne čisté náklad ako náklad.
Pekný večer želám...
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Chichichi, až mi cvedží v uchu.
Rado sa stalo.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ja ešte k tej evidencii. Ak viem, že ide o remeselnú živnosť a nie sú skoro žiadne náklady, teda je pre mňa výhodnejšie uplatniť výdavky %, tak nie je v zákone stanovené alebo uvedené, ako sa má tá evidencia viesť, aby sa nemuselo viesť účtovníctvo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať