Zavrieť

Porady

odstupné - ukončenie PP zdrav. dôvody

Prosím o radu :
Má nárok na odstupné zamestnec, ak chce ukončiť PP z dôvodu priznania invalidného dôchodku - pokles schopnosti viac ako 70%?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    fudaly Pozri príspevok
    Prosím o radu :
    Má nárok na odstupné zamestnec, ak chce ukončiť PP z dôvodu priznania invalidného dôchodku - pokles schopnosti viac ako 70%?
    Ďakujem
    Pri prvom odchode do dôchodku /aj invalidného/ má nárok na odchodné vo výške najmenej jednomesačného priemerného zárobku /Vyššie nároky musia byť zakotvené v kolektívnej zmluve zamestnávateľa/.

    ---------
    Veronika

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri prvom odchode do dôchodku /aj invalidného/ má nárok na odchodné vo výške najmenej jednomesačného priemerného zárobku /Vyššie nároky musia byť zakotvené v kolektívnej zmluve zamestnávateľa/.

    ---------
    Veronika
    Pýtajú sa na odstupné, a nie na odchodné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smith Pozri príspevok
    Pýtajú sa na odstupné, a nie na odchodné.
    Súhlasím, ale niekedy si tieto pojmy mýlia, zato som odpovedala takto.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    Súhlasím, ale niekedy si tieto pojmy mýlia, zato som odpovedala takto.
    A má teda nárok na odstupné zamestnanec, ak rozviaže PP zo zdravotných dôvodov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fudaly Pozri príspevok
    Prosím o radu :
    Má nárok na odstupné zamestnec, ak chce ukončiť PP z dôvodu priznania invalidného dôchodku - pokles schopnosti viac ako 70%?
    Ďakujem
    V prípade, že zamestnávateľ s nim skončí z toho dôvodu PP, podľa § 76 odst. 1 nárok na odstupné patrí v sume najmenej dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smith Pozri príspevok
    A má teda nárok na odstupné zamestnanec, ak rozviaže PP zo zdravotných dôvodov?
    Môj názor - ak nedostal od zamestnávateľa výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. c - nemá. Pri odchode do inv. dôchodku má nárok na odchodné.
    Ak sa mýlim - opravte ma prosím.

    --------
    Veronika

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veronikasad Pozri príspevok
    Môj názor - ak nedostal od zamestnávateľa výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. c - nemá. Pri odchode do inv. dôchodku má nárok na odchodné.
    Ak sa mýlim - opravte ma prosím.

    --------
    Veronika
    tento raz sa mýliš...
    novela od 1.9.2007
    § 76
    Odstupné a odchodné
    (1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

    odstupné - ukončenie PP zdrav. dôvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.