Zavrieť

Porady

Dedicstvo

Dobry vecer,
chcela by som sa spytat, zijem s partnerom v jednej domacnosti, sme spolu 15 rokov(nie sme zobrati) a mame 2rocnu dceru. Vlastnime 2nehnutelnosti a po nedavnej navsteve partnerovej matky, ktora mi povedala, ze keby sa s partnerom nieco stalo, tak som s dcerou skodna, co sa tyka dedenia. Taka som bola nou zaskocena, ze som to hned zvestovala muzovi. A teraz by sme chceli vediet ako to vlastne je. Vie mi k tomu niekto, nieco blizsie povedat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Podla mna, ak nie ste manželmi a máte spoločné dieťa a žijete v spoločnej domácnosti, tak dedí ten koho uvediete v závete /podla zákona nema váš druh nárok na vasu nehnuteľnost-nie je to BSM-bezpodiel.spoluvlastn.manželov/.ak nemáte závet tak zo zákona dedi vaše dieťa.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Dieťa detí po hociktorom z partnerov v každom prípade. Ak jeden z partnerov zomrie a nespraví závet, dedia dediči podľa tzv. skupín, ktoré sú uvedené v občianskom zákonníku. Druh - družka patria v podstate až do tretej skupiny - medzi tých, ktorí žili s poručiteľom v spoločnej domácnosti viac ako rok a boli na neho odkázaní, resp. prispievali na spoločnú domácnosť. Ak z partnerského vzťahu bez uzavretia manželstva sa narodili deti, dedia všetko. Dieťa je dedičom bez ohľadu na to, či sa narodilo v manželstve alebo mimo manželstva. Svokra teda nemá celkom pravdu, dieťa by rozhodne škodné nebolo. Nezosobášený partner, bohužiaľ, áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.