Zavrieť

Porady

Skončenie jedného PP v piatok, začiatok ďalšieho v pondelok

Ahojte mám taký problém:...
ak je človek momentálne zamestnaný( v skúšobnej dobe) do piatka ale chce dať výpoveď a od pondelka sa chce zamestnať 26/11/2007 do inej firmy, ako to je s ohlásením VZP a SP ? cez tú sobotu a nedeľu je kde? ak budete mať čas tak mi odpíšte..ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    svedia Pozri príspevok
    Ahojte mám taký problém:...
    ak je človek momentálne zamestnaný( v skúšobnej dobe) do piatka ale chce dať výpoveď a od pondelka sa chce zamestnať 26/11/2007 do inej firmy, ako to je s ohlásením VZP a SP ? cez tú sobotu a nedeľu je kde? ak budete mať čas tak mi odpíšte..ďakujem
    odhlásenie rieši zamestnávateľ a prihlášku tiež.
    a ak chce dať výpoveď, môže uviesť k 25.11.2007 - čiže to bude včítane SO-NE.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    takže v reg. liste mu napíšem dátum zániku poistenia 25/11/2007, a od pondelka ho môžu prihlásiť zas oni... myslela som si, že sa môžu písať len pracovné dni... ĎAKUJEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    Ahojte mám taký problém:...
    ak je človek momentálne zamestnaný( v skúšobnej dobe) do piatka ale chce dať výpoveď a od pondelka sa chce zamestnať 26/11/2007 do inej firmy, ako to je s ohlásením VZP a SP ? cez tú sobotu a nedeľu je kde? ak budete mať čas tak mi odpíšte..ďakujem
    V skúšobnej dobe neide o skončenie PP výpoveďou, ale o skončenie PP v skúšobnej dobe, ak bola SD do piatku 23.11., tak je už na skončenie PP v SD neskoro. Ostáva jedine skončenie PP dohodou k 26.11.07. Ak sa od pondelka zamestná, odvody bude platiť už nový zamestnávateľ. Platenie odvodov nebude prerušené. Do skončenia PP platí starý a potom nový zamestnávateľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    takže v reg. liste mu napíšem dátum zániku poistenia 25/11/2007, a od pondelka ho môžu prihlásiť zas oni... myslela som si, že sa môžu písať len pracovné dni... ĎAKUJEM
    Nie, posledný pracovný deň, ak skončíš 23.11.- tak ten, ak 26.11., tak ten.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    dobre, viete o to mi ide-- ak napíšem 23/11- tak kto bude platiť odvody do pondelka? pretože novy ho prihlási od 26/11..

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    svedia Pozri príspevok
    dobre, viete o to mi ide-- ak napíšem 23/11- tak kto bude platiť odvody do pondelka? pretože novy ho prihlási od 26/11..
    tie dva dni by si mal v zdravotke doplatiť sám. a nový zamestnávateľ ho nemohol prihlásiť od 24.11.?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    svedia Pozri príspevok
    dobre, viete o to mi ide-- ak napíšem 23/11- tak kto bude platiť odvody do pondelka? pretože novy ho prihlási od 26/11..
    Za dni 24-25.11. sa bude musieť v zdrav.poisť. prihlásiť ako dobrovoľne nezamestnaný a aj odvody na tie dva dni si zaplatiť sám.
    Naposledy upravil mandula : 24.11.07 at 14:17 Dôvod: preklep

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Naozaj Ďakujem...všetkým, viete som len taká začiatočníčka

    Už som to pochopila, lepšia je dohoda -- pondelok ukončenie a v utorok prihlásenie. A je to vybavené... paPA

    Skončenie jedného PP v piatok, začiatok ďalšieho v pondelok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.