Zavrieť

Porady

Zúčtovanie ročného zdravotného poistenia

Ahojte!
Chcela by som sa spítať, ako je to zo zúčtovaním ročného zdravotného poistenia. Klient mi ho nedal ani len do ruky( nerobila som ho ja ), ale vravel mi, že má preplatok a účtovníčka čo ju mal predo mnou mu vravela, že si má zvýšiť odvody do VŠZP z minima na 2 450,-Sk. Som s toho vedľa ako tá jedla. Vlastne ja to ročné zúčtovanie potrebujem aj na zaradenie do jeho účtovnej dokumentácie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak mu vyšla táto suma na platenie , je len na ňom, aby ju aj platil. Zaúčtuješ platby na základe ním predložených dokladov, nie je potrebné, aby si videla jeho ročné zúčtovanie. Jeho záväzok voči poisťovni Ti oznámil.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    No myslím,že je to prinajmenšom divné - veď potrebovali podklady z účtovníctva od Teba, alebo ani to??? Ak ťa potrebuje len na zaúčtovanie tak mu tie platby zaúčtuj tak ako platí,máš k tým platbám predsa doklad. A netráp sa ,že si RZZP nevidela- vôbec nie je pekné, čiže o nič si neprišla.
    A máš pravdu v tom, že v prípade preplatku -nedoplatku je to doklad.
    Čučoriedka 5
    Prosím Vás, poraďte ako je to z ročným zúčtovaním preddavkov zdravotného poistenia. Uvediem príklad.
    Dôchodkyňa pracovala od 1.3.2007 do 30.6.2007 na dohodu o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa a zarobila 50 000,- Sk ; Potom u iného zamestnávateľa mala uzatvorený pracovný pomer od 1.8.2007 do 31.8.2007 a jej príjem bol 5000,- Musí si robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2007 ?? ( v denníku SME som čítala, že si nemusí robiť )
    Ďakujem za radu.

    Zúčtovanie ročného zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.