Zavrieť

Porady

automaticke kopirovanie udajov z viacerych listov do jedneho

mam napr. 10 listov nazvanych VIP1 VIP2 VIP3....VIP10. Vsetky su usporiadane rovnako, takze v bunke c20 je uvedeny obrat za rok 2006.
CHcem si urobit tabulku do dalsieho listu, kde bude zoznam vsetkych VIP s obratom za rok 2006, aby som videl kto ma kolko v porovnani s ostatnymi.
Chcem aby to v tej tabulke vyplnovalo automaticky z dat v jednotlivych listoch.
Takze chcem vypsat pod seba obraty nazorne:
1. bunka - ='VIP1'C20
2. bunka - ='VIP2'C20
3. bunka - ='VIP3'C20 ....

Ked pouzijem automaticke vyplnovanie, tak to spravi´'VIP1'C20, ='VIP1'C21 ...

Ja chcem menit cisla listov a nie cisla buniek. Da sa taketo nieco spravit v Exceli? Pouzivam Office XP

Za kazdu radu vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ali_m je offline (nepripojený) ali_m

    ali_m
    Keď doplníš pred znak symbol dolár, tak sa ti už údaj pri "automatickom vyplňovaní" nebude meniť. Alebo si predvyplň zo 2 bunky dátami ktoré potrebuješ a ďalšie by už malo ťahať podľa uvedeného pravidla.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Najprv do bunky zapíš vzorec a ostaň nastavený na danej bunke. Nastav sa do riadka vzorcov a stlač F4. Tým sa Ti zmení relatívna adresa na absolútnu(vpíše sa znak $). Pokiaľ budeš tento vzorec kopírovať, nezmení sa Ti stĺpec ani riadok. Ak klávesu F4 stlačíš viackrát, mení sa Ti na zmiešanú adresu. Máš 4 možnosti formy zápisu.
    A1 – relatívna adresa – pri kopírovaní sa mení stĺpec i riadok
    $A$1 – absolútna adresa – pri kopírovaní sa nemení ani stĺpec ani riadok
    A$1 – zmiešaná adresa – pri kopírovaní sa mení len stĺpec, riadok sa nemení
    $A1 – zmiešaná adresa
    – pri kopírovaní sa mení len riadok, stĺpec sa nemení
    ano, toto mi je jasné, ale asi sme sa celkom nepochopili. Viem, ze ked dam k bunke absolutnu adresu tak sa adresa bunky nemeni. Ja ale potrebujem docielit aby sa pri kopírovaní danej bunky smerom dolu automaticky menili hárky. Ablolutna adresa v bunke riesi iba to aby to pri kopirovani robilo toto:

    [hore]'VIP1'C20


    'VIP1'C20

    [hore]'VIP1'C20 teda kopíruje to stále to isté

    ale ja chcem aby to pri kopírovaní robilo toto:


    'VIP1'C20

    [hore]'VIP2'C20


    'VIP3'C20
    teda aby sa po skopírovaní o políčko dolu vždy zmenilo číslo hárka o +1

    viem, že v nejakej inej verzie excelu bolo toto riešené cez nastavenie konceptov automatického vyplňovania ale neviem či je to možné v Office XP. Zatiaľ vám aj tak všetkým ďakujem a poďme to skúšiť poriešiť ďalej

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    patospatos Pozri príspevok
    ano, toto mi je jasné, ale asi sme sa celkom nepochopili. Viem, ze ked dam k bunke absolutnu adresu tak sa adresa bunky nemeni. Ja ale potrebujem docielit aby sa pri kopírovaní danej bunky smerom dolu automaticky menili hárky. Ablolutna adresa v bunke riesi iba to aby to pri kopirovani robilo toto:

    [hore]'VIP1'C20


    'VIP1'C20

    [hore]'VIP1'C20 teda kopíruje to stále to isté

    ale ja chcem aby to pri kopírovaní robilo toto:


    'VIP1'C20

    [hore]'VIP2'C20


    'VIP3'C20
    teda aby sa po skopírovaní o políčko dolu vždy zmenilo číslo hárka o +1

    viem, že v nejakej inej verzie excelu bolo toto riešené cez nastavenie konceptov automatického vyplňovania ale neviem či je to možné v Office XP. Zatiaľ vám aj tak všetkým ďakujem a poďme to skúšiť poriešiť ďalej
    Tým spôsobom, ako by si to chcel, sa to v Exceli urobiť nedá. Excell postupuje pri kopírovaní vzorca po bunkách, nie po hárkoch.

    Práca s viacerými hárkami je komplikovanejšia, možno by sa to dalo riešiť cez Konsolidovanú tabuľku (Pivot table), ale záleží od toho, čo chceš dosiahnuť ako výstup.

    automaticke kopirovanie udajov z viacerych listov do jedneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.