Zavrieť

Porady

Vrátený tovar dodávateľovi so stratou

Ahojte,

kupili sme tovar, ktorý nám ostal 10 mesiacov na sklade. S dodávateľom sme sa teraz dohodli, že môžeme tovar vrátiť ale on nám dobropisuje už len sumu za ktorú sa uvedený tovar predáva teraz. Tá cena je o polovicu nižšia ako sme to nakúpily my.
Ako zaúčtovať uvedený dobropis k vrátenému tovaru a najmä čo s tým cenovým rozdielom?

Ďakujem za pomoc a želám pekný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ja by som neuvažovala nad dobropisom ale nad tým, že dodávateľovi predáte tovar ako ležiak so stratou. Môj názor ak by to bol dobropisovaný tovar tak by musel byť dobropisovaný v tej cene ako ste nakúpili.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    .........lebo....doplním AHA
    na dobropise uvádza pôvodnu Fa, kt. sa dobropisuje, a dátum jej vystavenia.
    Ak Vám dodavateľ vezme spať tovar za polovičnú cenu,zvážte si, či by ste tento tovar nemohli predať vy nie v 50% cene ale v 60% cene. Alebo nech Vám urobí dobropis - zľavu a tovar Vám nechá.

    Ak Vám dobropisuje len 50% čiastku z toho mi vyplýva, že mi poskytuje zľavu za tento tovar, teda dôjde akokeby k zníženiu ceny tovaru po vzniku daňovej povinnosti.

    Ďalej závisí od Vašich obchodných podmienok. Ak ste dobrý odberateľ-máte vysoký odber tovaru, platíte včas.....mohol by Vám dobropisovať celú čiastku.

    Z vlastnej praxe. Tiež sme zobrali nejaký tovar, nie lacný bola to vec za 250 tis. Sk. Tovar sa stal ležiakom. Ako dobrý odberateľ sme sa dohodli, že nám zoberú 3-ročný ležiak spať, urobili dobropis s tým, že nám zobrali nejakých 15 tis. Sk, za dopravu a demontáž tovaru z boxov. My sme boli spokojný, ...neviem, či oni..ale keby to bola taká katastrofa a neboli by sme partnetom na zahodenie, určite by to pre nás nespravili.

    Skúste si dať i vy podmienky.....

    Vrátený tovar dodávateľovi so stratou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.