Zavrieť

Porady

Uznateľné ?

Mám nájomnú zmluvu na prenájom športovej haly, mesačne platím nájomné ako riadny nájomca .
V zmluve mám uvedené, že opravy si v prenajatých priestoroch uskutočňuje a hradí nájomca.
Uznajú mi do výdavkov znižujúcich DZ, keď sme dali v tejto prenajatej hale vymeniť opotrebovanú palubovku za novú ?
Doklady na opravu a výmenu sú vystavené na nájomcu a ten ich aj zaplatil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Áno, sú to uznateľné náklady. Platí, čo je napísané v nájomnej zmluve. Daňový úrad to uznáva.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Samozerjme, že sú to uznateľné náklady! Máš to predsa v zmluve, a tá je podpísaná obomi zmluvnými stranami, že súhlasia so znením zmluvy. Už som to mala vo viacerých firmách a uznali to do nákladov. Veď predsa, keď tam máš akcie, z ktorých je zisk ( veď podnikáš za účelom zisku), musíš aj prevádzkové priestory mať v užívaniaschopnom stave! TAkže, ničoho sa neobávaj.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    No ja len, že išlo o nezanedbateľnú čiastku.
    Ale jasné, sú tam aj nezanedbateľné príjmy.
    Potrebovala som sa len uistiť a kde inde, ak nie na Porade ?
    Ešte raz, vďaka !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.