Zavrieť

Porady

kurz z akého dátumu použiť pri výpočte diét?

Keď počítam diéty zamestnancovi za mesiac október, mám v tomto mesiaci aj slovenské aj zahraničné pracovné cesty.
Mám viac českých pracovných ciest, napr. 5.10, 10.10.-14.10 atd
Akým kurzom prepočítavate takého diéty?
Kurzom NBS ku dňu, ktorý uvádzate na výdavkovom pokladn.doklade (ja na VPD uvádzam posledný deň v mesiaci,keďže diéty spíšem na cestný príkaz za celý mesiac a na výdavk.PD dám dátum posledného dňa,kedy bola pracovná cesta uskutočnená)
alebo použijem kurz NBS stred za celý mesiac príslušnej cudzej meny?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty. Je možné, aby vyúčtovanie bolo urobené jedno za celý mesiac.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Keď počítam diéty zamestnancovi za mesiac október, mám v tomto mesiaci aj slovenské aj zahraničné pracovné cesty.
    Mám viac českých pracovných ciest, napr. 5.10, 10.10.-14.10 atd
    Akým kurzom prepočítavate takého diéty?
    Kurzom NBS ku dňu, ktorý uvádzate na výdavkovom pokladn.doklade (ja na VPD uvádzam posledný deň v mesiaci,keďže diéty spíšem na cestný príkaz za celý mesiac a na výdavk.PD dám dátum posledného dňa,kedy bola pracovná cesta uskutočnená)
    alebo použijem kurz NBS stred za celý mesiac príslušnej cudzej meny?
    Ďakujem pekne
    Na jednom vyúčtovaní môže byť viacero pracovných ciest, avšak odporúčam urobiť vyúčtovanie tuzemských PC zvlášť a zahraničných zvlášť.
    Výsledná suma cestovných náhrad sa prepočíta kurzom dňa, ktorým sa vyplácajú z pokladne (odporúčam najskôr nasledujúci deň po poslednej PC).

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    alušik Pozri príspevok
    Použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty. Je možné, aby vyúčtovanie bolo urobené jedno za celý mesiac.

    podla mna by PC mala byt vyuctovana do 10 dni , nemam pravdu?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    brikina Pozri príspevok
    podla mna by PC mala byt vyuctovana do 10 dni , nemam pravdu?
    Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na predloženie písomných dokladov potrebných na Vyúčtovanie pracovnej cesty a vrátenie nevyúčtovaného preddavku, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní po dni skončenia pracovnej cesty.

    Pozri Zákon o cestovných náhradách §36 ods.3 http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...nahradach.html

    kurz z akého dátumu použiť pri výpočte diét?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.