Zavrieť

Porady

predaj - 1 ks zdarma

Dobrý deň,
vie niekto prosím vás, ako by sa mala správne viesť evidencia alebo predaj v takomto prípade - ideme robiť vianočný predaj s tým, že ak si niekto kúpi 2 ks výrobku, dostane 1 ks zadarmo. Neviem ako postupovať pri tom 1 ks zadarmo.
Musí byť na pokl.bloku napísané npr. 1 ks XY....0 Sk, DPH 0% ?
A ako sa účtovne vysporadúva zo zásob ?

Ďakujem vopred za všetky rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    My to robíme cez kalkulácie
    a tým pádom sa vyhneme predaju pod nákupnú cenu.
    napr. 1 výrobok skladová cena
    500,- predajná 1.300,-
    2 výrobky skladová cena 1000,-
    predajná cena 1301,-

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Ďakujem pekne,
    ale ako máte vedené na bločku z registr.pokladne ten výrobok, ktorý je zadarmo?
    Ja ho vydám zo skladu v skladovej cene, ale nepredám ho, lebo ho dám zadarmo, alebo musí tam byť min.1 Sk ? Ako firma nemôžem výrobok dať len predať. Ale zákazník musí mať na bločku, že za neho nezaplatil....Som z toho jeleň..

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nie si jeleň.
    Zákon o DPH mi hovorí v par. 8/3-...dodá bezodplatne alebo na iný účel ako na podnikanie, považuje sa toto dodanie za dodanie tovaru za protihodnotu..........(prečítať par.)

    Treba si da´t pozor na tieto veci. Ak dodáš za 1 Sk, ide o dodanie za protihodnotu, nedávaj zdarma, ale hoď na to SK.

    ak si kúpil čokoládu za 10 Sk. 3x10=30 Sk.
    Chceš robiť akciu. Kúpim si 2 čokolády, pričom 1 Ks stojí 18 Skx2=36 Sk+1 Sk (akože zdarma). Dostaneš 37 Sk, pričom nákup bol 30 Sk. Zo skladu Ti odídu 3 ks-30 Sk.

    Tieto predaje ošetriť v IS, ide o podporu Tvojho predaja, pričom dosiahneš zisk, zvýšiš si predajom svoj obrat, a nakoniec zákazníci kúpia i to, čo by by kúpiť nechcelii, ale hlavne, že čokoládu dostali za 1 Sk.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A ja, že kde míňam peniaze. Veď kupujem všetko akciové, a ono to akciové vlastne nieje.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    To asi všetci tak.
    ľudia milujú akcie, a teraz bude bitka.
    Tieto akcie sú dobré ťahy,.......len "niektorí" ľudia si to neuvedomujú a nedá sa im to vysvetliť. Nepochopia, že inde to kúpia lacnejšie aj bez nejakej akcie. ale kúpil som v akcii (a súsed to kúpil bez akcie a omnoho lacnejšie)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    betka Pozri príspevok
    To asi všetci tak.
    ľudia milujú akcie, a teraz bude bitka.
    Tieto akcie sú dobré ťahy,.......len "niektorí" ľudia si to neuvedomujú a nedá sa im to vysvetliť. Nepochopia, že inde to kúpia lacnejšie aj bez nejakej akcie. ale kúpil som v akcii (a súsed to kúpil bez akcie a omnoho lacnejšie)
    NO A NEKUP TO, KDYŽ JE TO TAK LEVNÝ!

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rozalka Pozri príspevok
    NO A NEKUP TO, KDYŽ JE TO TAK LEVNÝ!
    Nekúpim, nemám kedy, .......ale kúpila by som, keby bolo kedy.. (neznášam nákupy)

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ja rozmyslam dat v shope postovne zadarmo od mikulasa do vianoc aj ked teraz mam len 50,- na slovensko a 100,- do ciech, no ale podla mna to je skutacna akcia pretoze proste postovne bude zadarmo

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Za tieto perfektné odpovede váM každému pošlem po jednom kuse toho čo chceme dávať zadarmo. Takže akcia !!!
    Píšte adresy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.